Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
czy z tych jajek coś bedzie?
Autor Wiadomość
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2008-05-19, 20:19   czy z tych jajek coś bedzie?

hejj mam kwokę która wysiaduje 15 jajek silki jutro mini tydzień jak wysiaduje prześwietliłem dzisiaj i okazało sie ze jedno było czyste a dwa takie "podejrzane" były troche ciemniejsze od czystego ale było widać mały zarodek jako taka "plamka" lub "paproch" i gdy jajko podstawiałem to to sie przemieszczało (pływało) ale nie tak samo z siebie tylko mi sie troszke ręka zatrzęsła czy bedzie coś z tych jajek czy tam są uszkodzone zarodki lub było kilka zarodków w jednym jajku a rozwija sie jeden a reszta sobie "pływa"??????????? co o tym myślicie?
 
 
damian1688 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2008
Posty: 4
Skąd: Ostrowite
Wysłany: 2008-05-20, 08:51   

witam zostaw jej te jaka moze bedą dobre a z tym plywaniem to nigdy nie wiadomo ja miałem nasadzoną kure na jajka i dałem jej dwa perlicze jajka i termin juz minał i zwodowałem je jedno pływało a drugie utoneło ale zostawiłem jej te dwa jaka i na szczescie obie sie wykluły i mają sie dobrze i teraz juz tej metody nie stosuje najlepiej to byc cierpiliwym
 
 
 
albertoo 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 275
Wysłany: 2008-05-20, 20:53   

no tak ale ja nie pławiłem jajek tylko prześwietlalem i wtedy bylo widać "pływający zarodek" z ciekawosci prześwietlilem tez i dzisiaj te dwa jajka okzało sie ze zarodek byl troche wiekszy niz wcześniej a i też było zaciemnione czyli pewnie jest wszystko ok
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2008-05-20, 21:38   
   Nr Tel.: 510876274


albertoo, Ja prześwietlam w 10 dniu i wtedy jest pewne które jajka są dobre a które nie.Nie bądż niecierpliwy bo przeziębisz i wtedy będzie po ptokach.Ostatecznie możesz przeglądnąć w 18lub 19 dniu i wtedy nie powinieneś widzieć zarodków tylko nieprzezroczystą część jajka.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12