Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
kurczaki
Autor Wiadomość
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2009-03-19, 10:09   kurczaki

Mam pytanie. Nie mogłem się doczekać kwoki i dałem jaja do inkubatora do wylęgów zostało 10 dni a tu nagle usiadły mi 2 kurki. I teraz nurtuje mnie pytanie czy podłozyć im podkłady (sztuczne jaja) na te 10 dni a po wykluciu podrzucić im pisklaki? I czy te dwie woki mogą przebywać w jednym pomieszczeniu i wybiegu i czy nie będą biły kurczaków i siebie na wzajem?
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2009-03-19, 14:30   

tomo jak podłożyć jajka to musisz to zrobić już teraz. Gdy kurczak jest w jajku to już wieź między nim a kwoką jest bardzo duża.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2009-03-19, 21:28   kurczaki

tomo06 nie radziłbym łączenia kurek z kurczakami w jednym pomieszczeniu. Będą atakować się na wzajem w obronie swoich pisklaków. Nawet kurki wychowane razem, przy kurczakach mogą się przepędzać.
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2009-03-19, 22:25   Re: kurczaki

tomo06 napisał/a:
czy podłozyć im podkłady (sztuczne jaja) na te 10 dni a po wykluciu podrzucić im pisklaki?


Zrobiłem tak i kwoka od razu zabiła dwa kurczaki,musiałem wychować sam.Myślę że lepiej w ogóle nie podkładać jajek a od razu po wykluciu podłożyć pisklaki.Wszystko zależy od kwoki,jedna przyjmie jak swoje a inna będzie zabijać.
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wanda Rakoczy 



Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 10 Sie 2008
Posty: 129
Wysłany: 2009-03-20, 00:36   kurczaki

Całkowicie zgadzam się z Jakubem co do podłożenia jajek.
Kiedy kurczak puka w jajku i popiskuje, kura rozmawia z nim i jest przygotowana na jego pojawienie się.Nie radzę łaczenia dwóch kwok w jednym pomieszczeniu, bo nawet takie najbardziej zaprzyjażnione będą spychały się z gniazda, albo obie usiądą w jednym.
Ja bardzo lubię jeżeli mogę nasadzić jednocześnie dwie kwoki.
Kiedy wykluwają się pisklaki, takie jeszcze mokre podkładam pod jedną kwokę, a pod drugą daje jajka z których dopiero mają się wykluć. W ten sposób jedna grzeje kurczaki, a druga spokojnie wysiaduje spóżnialskich. Nie kręci się i nie wstaje jak ta na kurczakach, przez co unikam ewentualnego zaziębienia, wszystkie są dobrze dogrzane.Przy wykluciu się ostatnich jajek oddaje kwoce zabrane kurczaki.
Mam możliwość takich kombinacji ponieważ moje kwoki są bardzo oswojone i zupełnie nie przeszkadza im takie grzebanie w gnieżdzie. Nawet żadna nie próbuje mnie dziobnąć/
Kurczaki podkładam kiedy jeszcze kwoki nie zorientują się co jest czyje, bo kiedy wyjdą z gniazda to już może być z tym różnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,65 sekundy. Zapytań do SQL: 12