Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła weterynaryjna kila pytań prosze o pomoc
Autor Wiadomość
biały 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 28
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 37
Wysłany: 2009-11-24, 20:17   Szkoła weterynaryjna kila pytań prosze o pomoc

witam. Tak jak w temacie planuje iść do szkoły weterynaryjnej a dokładniej na specjalistę od drobiu i ptaków ozdobnych. I chce sie dowiedzieć czy ktoś chodzi chodził do takiej szkoły jaką tam trzeba mieć średnią ocen? ile trzeba mieć punktów z testu gimnazjalnego? i czy ciężko jest sie do tej szkoły dostać i wg czy dużo nauki jest itp.? z góry dziekuje za odpowiedzi
 
 
Dominik67 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2009-11-24, 20:58   

Witam. Ja chodzę do technikum weterynaryjnego w Nysie. Dostać się jest dosyć trudno. Kiedy ja przychodziłem do TW to było ponad 70 chętnych z tego klasa wynosiła 28 osób. Szczególnie ci patrzą na oceny z biologii, chemii i języków obcych a nawet matematyki. Zwracają oczywiście uwagę na ocenę z zachowania i liczbę punktów osiągniętych na egzaminie. Szkoła wet. jest bardzo ciekawa szczególnie jeżeli chodzi o przedmioty zawodowe na pierwszym roku masz anatomię weterynaryjną zwierząt na której uczysz się o wszystkim z czego zbudowane jest zwierzę szczególnie o kościach przy okazji na tym przedmiocie musisz uczyć się nazw łacińskich poszczególnych narządów. Drugim dosyć ciekawym przedmiotem jest Chów i hodowla zwierząt tam uczysz się o żywieniu, witaminach, rasach zwierząt, produkcji itd... ostatnim przedmiotem zawodowym na pierwszym roku są choroby zwierząt. Technikum przygotowuję cię dobrze do studiów wet. jednak nie do matury tutaj to już sam musisz kuć na własną rękę szczególnie z chemii. Bo jak wiadomo aby dostać się na wymarzone studia trzeba zdać maturę rozszerzoną z chemii i biologii. W technikum weterynaryjnym masz tylko po jednej godzinie lekcyjnej z tych przedmiotów tygodniowo i do tego odchodzą one po 2 roku nauki w tej szkole. Osobiście proponuję ci iść do liceum i później ze spokojna głową zdać maturkę z chemii i biologii i het na studia. Chyba ,że jesteś naprawdę wybitnie zdolny i pójdziesz do TW kując bio i chem ponad program.

pozdrawiam ;) i życzę powodzenia
_________________
Padam aby powstać, Wstaje aby walczyć, Walcze by wygrać
 
 
 
polikarp89 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sie 2009
Posty: 261
Skąd: Hyżne
Wysłany: 2009-11-25, 09:33   

JA też uczęszczam do technikum wet. tylko w systemie policealnym i zaocznym tak jak mówil mój przedmówca moim zdaniem najgorsza jest anatomia a jest jej dużo a tak to super
 
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2010-04-06, 00:42   

koledzy mają racje ja sam chciałem isc do t wet. ale wszyscy mi odradzili włąsnie ze wzgledu na to ze jest mala szansa dostania sie na studia wet po technikum z racji minimalnego przygotowania z biol i chem rozszerzonej, dodam ze wogole jest problem z dostaniem sie na studia wet nawet jezeli ma sie odpowiednia liczbe punktów. . .
_________________
biolog, moze przyszły student weterynarii
 
 
 
malwa 



Województwo: śląskie
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 56
Wysłany: 2010-04-22, 22:08   

Ja próbuje w tym roku na wetke na UP we Wrocławiu.... ale wątpie mam jakie kolwiek szanse... dowiadywałam sie u źródła i średnio przyjmowali od min po 80% z biol i chem... ludzie po 3 razy porawiają mature zeby sie na wetke dostać... szczególnie ze tylko na 4 uczelniach jest ten kierunek...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12