Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Kurze gniazda.
Author Message
wanted
wanted



Województwo: pomorskie
Posted:    Kurze gniazda. [ !!! ]

Jakiego rodzaju gniazda używacie, jak macie to wszystko zrobione w kurnikach ?
Czy używacie pojedyńczych porozstawianych gniazd czy w całych segmentach ?
A moze jeszcze coś innego ?
 
 
Rocki
Robert



Województwo: Mazowieckie
Posted:     [ !!! ]

Ja mam zwykłe skrzynki wysłane sianem. Są one wygodne i dla kur jak i dla mnie bo łatwo jest je przenieść i wyczyścić.
 
 
Kituś
dawny user


Województwo: Małopolska
Posted:     [ !!! ]

U mnie w kurniku jest segment złożony z 5 gniazd 3 dolne są do niesienia jajek a 2 górne należą do kwok lecz czasem jak coś strzeli kurze do łba to się pchają z jajkiem wszędzie raz znalazłem 7 jaj w budzie psa 8) 8) 8) a nawet w stodole 8)
 
 
Zbyszek1988


Województwo: Dolnoślaskie
Posted:    
   Nr Tel.: 696867055
[ !!! ]

ja kiedys 26 jajek znalazłem w burakach :) długo sie musiała tam nieśc a jezeli chodzi o gniazda to ja mam w segmencie 15 gniazd w 3 zedach do gory a jak kwoka chce usiąsc na jajkach to wtedy ja przenosze do 2 kurnika :) zeby miala spokuj
 
 
Paweł2304-1990



Województwo: podlaskie
Posted:    
   Skype: pawelek2304
[ !!! ]

może jakies zdjęcia??
 
 
Arek-miłośnik



Województwo: mazowieckie
Posted:     [ !!! ]

Ja posiadam starą szafkę kuchenną która ma trzy półki.a dosłownie pod samym sufitem mam trzy wiadra,w których niosą się liliputy bo towarowe nie moą dofrunąć.
 
 
dadzio



Województwo: kujawsko-pomorskie
Posted:     [ !!! ]

U mnie gniazda są zrobione z desek. Są 2 piętra pi 3 gniazda w jednym rzędzie. Raem 6.
 
 
Grzegorz Hulanicki


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Posted:     [ !!! ]

[b]Arek-miłośnik[/b], u mnie terz jest przerobiony kredens kuchenny, stara skrzynia, kilka skrzynek (takie drewniane na warzywa),kosz wiklinowy i jeszcze buda w której psy spać nie chciały a kurom sie spodobała. A pozatym poza kurnikem szukają dziór do stodoły, w chlewie róznych zakamarków, pomiędzy róznymi sprzetami i rupieciami.
czasem fajnie to wygląda jak taka cwaniara lata do okoła ogromnej stodoły szukając dzióry żeby sie wcisnąć :d Albo słyszysz że gdacze gdzieś i wtedy kto pierwszy znajdzie ja czy moje psiska :diabel::
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

U mnie dość ciekawie zmieniły się wystroje wolier, a mianowicie wstawiłem do nich niepotrzebne antyczne szafy z półkami. Nie dość, że ładnie wygląda to jeszcze kurki wręcz uwielbiają się w nich nieść. Co prawda jest to chyba wyrok śmierci dla tych mebli, ale radość kurek jest dla mnie ważniejsza :)
 
 
Matrix


Województwo: śląskie
Posted:     [ !!! ]

... to może ja kupiłbym te antyczne szafy ... ;) jeśli nie zdążyły już umrzeć ...
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Jeszcze nie umarły, choć na pewno nadają się do renowacji. Ale i tak nie są na sprzedaż ;)
 
 
Matrix


Województwo: śląskie
Posted:     [ !!! ]

[quote="kacpisułtan"]Jeszcze nie umarły, choć na pewno nadają się do renowacji. Ale i tak nie są na sprzedaż ;)[/quote]

... szkoda :(
 
 
dadzio



Województwo: kujawsko-pomorskie
Posted:     [ !!! ]

Kury kochają takie zakamarki. Jeśli kurki mają malutki kurniczek i są same z kogutkiem to można zostawić naścielone słomą i nie robić gniazda. Kurka lubi sama sobie wymościć gniazdko. Zwłaszcza liliputki to lubią. Oczywiście jak zacznie nieść to można gniazdko trochę poprawić.
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

[b]dadzio[/b], niestety nie mogę się tutaj z tobą do końca zgodzić. Kurki faktycznie uwielbiają takie zakamarki, aczkolwiek, kiedy nie są wyściełane słomą mniej je interesują. Poza tym nie zrobią sobie gniazdka na wyższej półce bo to nie gołębie. Co innego na ziemi, tam czasami coś tam ze słomy same konstruują.
 
 
dadzio



Województwo: kujawsko-pomorskie
Posted:     [ !!! ]

Napisałem, że nie trzeba robić gniazd, tylko wystarczy zostawić wyścieloną podłogę, żeby kurka zrobiła sobie sama gniazdo.
Kura potrafi nieść bardzo wysoko. U mojej cioci co dziennie kura wefruwuje ze 6 metrów nad zimię, żeby znieść jajko. Więc potafią wyoko nieść.
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Nie wiem czy ktokolwiek przygotowuje swoim kurą gniazda. Zazwyczaj po prostu kładzie się słomę. I chyba się żele zrozumieliśmy. Myślałem, że chodzi ci o to, że można po prostu zostawić tylko słomę na podłodze a kurka sama sobie ułoży gniazdko nawet wysoko na półce, nosząc w dziobku materiał. Oczywiście było by to bzdurą. A o tym, że potrafią nieść wysoko to oczywiście wiem. Tylko muszę mieć na tej półce odpowiednio wyściełane.
 
 
Krzysiek Prokop
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Posted:     [ !!! ]

Ja mam w segmencie 6 gniazd. Wszystkie są na jednej wysokości w poziomie. Dzięki temu kury nie mają swoich ulubionych i niosą sie we wszystkich ;)
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Ja w pozostałych wolierach mam poustawiane drewniane skrzynki. Też niema dużego wyboru więc kurki korzystają z tego co jest. Powiem wam, że ostatnio zaobserwowałem ciekawą zależność, mianowicie, kiedy skrzynki były puste(bez słomy) kurki nagle jakby osłabiły nieśność. Po ponownym naniesieniu materiału do gniazd wszystko wróciło do normy.
 
 
Krzysiek Prokop
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Posted:     [ !!! ]

Szczerze, to nie wydaje mi się, aby to coś zmieniło. A może bez słomy jajka się tłukły, ja miałem tak u siebie :/
 
 
kacpisułtan
[Deleted]

Posted:     [ !!! ]

Też wydawało mi się, że jajka się zbijają albo kurki znoszą je w jakichś skrytkach. Okazało się, że nie. Po dłuższym braku słomy i przez to miejsc na składanie jaj kurki po prostu obniżyło poziom nieśności. Może w przyszłym roku na jakimś stadku powtórzę to doświadczenie...
 
 
dadzio



Województwo: kujawsko-pomorskie
Posted:     [ !!! ]

[b]kacpisułtan[/b], rzeczywiście źle się zrozumieliśmy. Ja pisałem o małym kurniczku, gdzie nie ma miejsca na jakiekolwiek zwyżki. (półki i ine wysokie rzeczy) Taki kurniczek ma około metra wysokości. Miałem na myśli to, że kurka zrobi sobie w słomie dziórkę i zacznie nieść. :) Ale nie nanosi sobie słomy gdzieś na zwyżki. Kura to nie dziki ptak, żeby znosić materiał na gniazda po kawałeczku.
 
 
Grzegorz Hulanicki


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Posted:     [ !!! ]

[b]dadzio[/b], [b]kacpisułtan[/b], to może niezupełnie to co świadome noszenie materjału do gniazda ale moje kurki często jak maja zniesc jajko i siedzą w gnieżdzie to okładaja się do okoła słomą która dostanie sie w zasieg ich dzioba, czasem nawet potrafia sie wychylić by siegnąc do sąsiedniego gniazda. Nawet jak już sie zniosą i gdacząc chodzą po podwórku to dopuki cos ich nie rozproszy terz potrafią zbierać słome lub inny materjał i zarzucaja go na siebie jakby chciały sie przykryć.
 
 
dadzio



Województwo: kujawsko-pomorskie
Posted:     [ !!! ]

Tak jest, że kury dobierają słomę, ale tylko wtedy kiedy mają jej pod dostatkiem dookoła i już są gniazda. Nazwał bym to możę remontem czy przebudową, ale nie jest to budowa gniazd.
 
 
Secza
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Posted:    
   Nr Tel.: 609091356
[ !!! ]

Ja dzisiaj sprzątałem w kurniku i nadszedł czas już wymienić siano w gniazdach i pomyślałem że wprowadzę kurkom coś innego i pojechałem do parku narwałem całe wiadro bluszczu i zrobiłem z nich dosyć grube obręcze i dałem na spód gniazda do każdego po jednej i do środka obręczy nałożyłem siana kurkom się to bardzo spodobało :D
 
 
mateusz20
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Posted:     [ !!! ]

Bluszcz jest chyba trujący wiec radziłbym ci go usunąć z kurnika.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group