Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy lubisz pomagać?
Autor Wiadomość
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-21, 22:42   

:hahaha:

Łukasz, dzięki za odrobinę humoru :lol:
 
 
Łukasz23 
REDAKTOR



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 11 Maj 2007
Posty: 589
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2007-12-22, 14:48   

cieszę się że Ci poprawiłem humor :d a dziś zawisły nade mną czarne chmury :| wykrakałem sobie wczoraj to tym postem dziś od południa szoruję i pastuję podłogi :? a mój braciszek tylko śmiga sobie samochodem a to do myjni a to do cpn’u itp. :x
 
 
butchi chabo 



Województwo: warm.-mazurskie
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 190
Wysłany: 2007-12-22, 14:53   a ja daje nawet tym lumpom

Wszyscy jakoś odzegnuja się od dawania tzw. lumpom. Ja wręcz przeciwnie , jeżeli nie kłamią ,że potrzebują na alkohol.Traktuję ich jako ludzi chorych i osłabej psychice. Jeżeli te piwko czy jabol ma dla nich takie znaczenie jak dla nas lekarstwo, to czemu nie wspomóc.
Najgorsza jest perfidia .Wiele tzw. fundacji na rzecz pomocy choremu zawłaszcza w 90% datków na cele własnej komercji. Drudzy ,to ci "wielcy" wolontariusze(zwłaszcza ci spod marketów), wykorzystują ten szczytny tytuł ,a jest to poprostu ich płatna praca.
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-12-22, 15:05   Re: a ja daje nawet tym lumpom

butchi chabo napisał/a:
Wszyscy jakoś odzegnuja się od dawania tzw. lumpom. Ja wręcz przeciwnie , jeżeli nie kłamią ,że potrzebują na alkohol.Traktuję ich jako ludzi chorych i osłabej psychice. Jeżeli te piwko czy jabol ma dla nich takie znaczenie jak dla nas lekarstwo, to czemu nie wspomóc.
Najgorsza jest perfidia .Wiele tzw. fundacji na rzecz pomocy choremu zawłaszcza w 90% datków na cele własnej komercji. Drudzy ,to ci "wielcy" wolontariusze(zwłaszcza ci spod marketów), wykorzystują ten szczytny tytuł ,a jest to poprostu ich płatna praca.



Zgadzam sieę w 100%.
Dlatego nigdy nie kupuję np. krzyżówek "dla dzieci", bo wiem z najlepiej poinformowanego źródła, że na dzieci idzie z tego tylko 10 % ! Reszta napycha kieszeń wydawcy, pośrednikom itp :x

Lumpom mogę kupić jedzenie ale kasy do ręki im nie dam. Podobnie jak nie dam ćpunowi na działkę ;)
Jednka temu samemu śćpunowi mogę kupić posiłek.

Przez wiele lat pracowałam w fundacji na rzecz pomocy młodzieży i dzieciom niepełnosprawnycm i zapewniam, że nie bylło tak różowo, jak się to na ogół wydaje. Każdy grosz na cele statutowe był na wagę złota, a nasze pensyjki baaardzo mizerne :) Była to praca w 99% społeczna.

Wiem, że zdarzją się "fundacje" i Fundacje :) Problem odróznic, która jest która ;)
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-12-22, 20:12   

Ludzie bezdomni częto proszą pod supermarketem o pieniądze na chleb czy cukier. Ale kiedy tylko powie się, zaraz przyniosę tylko kupię to mówi ,, ja chcę piniądze, prszę się nie fatygować" . Wiadomo po co mu kasa. Do puszki WOŚP-u wrzucam, ale ole sam nie zbieram. Z tego co wiem to organizator tej akcji ma z teke nie złą kaśe, ponieważ ileś procent on dostaje. U mnie w klasie pewna osoba otworzyła puszkę na lekcji wysypała pieniądze i zaczełą liczyć. Nie muszę mówić chyba, że to zabronione. Wydaje mi się, że nie bez powodu otworzyła puszkę ta osoba.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-16, 15:21   

wolę robić coś indywidualnie. widzę jakąś potrzebującą osobę i daję z siebie wszystko, aby jej pomóc.
finansowo i psychicznie.
ludzie czasem bardziej potrzebują bliskości niż wolontariatu. tak mi się wydaje.

chyba jedyną akcją powszechną, która mnie zainteresowała, były protesty o prawa człowieka w Chinach i Tybecie oraz niepodległość Tybetu. ale to wynikło z mojego zafascynowania tą kwestią przez ostatnie 4 lata. a protestowałam pod ambasadą i tak poza ogólnym protestem, parę dni później, sama.
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-16, 17:26   
   Nr Tel.: 609091356


ja lubie ludziom pomagać i nie żądam niczego więcej tylko zwracam uwage na to czy są mi wdzięczni za to poniewaz niektórzy ludzie potrafią z człowieka wydoić to co trzeba i dowidzenia dzięki ale spadaj
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
blood.luna 
przepiórki ch/nimfy



Województwo: małopolskie
Wiek: 34
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-17, 12:52   

nie martw się. takie zachowanie na pewno do nich wróci i gdy im zacznie zależeć na jakimś człowieku, zostaną odrzuceni w ten sam sposób. tak to już jest na tym świecie. najważniejsze jest pozytywne nastawienie. :)
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-17, 15:15   
   Nr Tel.: 609091356


i szczerość i bezinteresowność bo niektórzy oczekują coś w zammian za pomoc i niekoniecznie musi to być tajemnica
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14