Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samiec je jajka.
Autor Wiadomość
KrisuKW 


Województwo: świętokrzyskie
Wiek: 32
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Ambrożów
Wysłany: 2008-04-12, 19:32   Samiec je jajka.

Mam problem samiec bażanta łownego zjada jajka kurek. Co mam robić? Próbowałem pilnować i od razu zabierać jajka ale zawsze było nad dziobane .
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-08, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-12, 20:08   

Oddziel go od samic.Nie będzie im teraz potrzebny.Co innego gdyby był to gatunek monogamiczny.Gdy będą pisklęta możesz go z powrotem wpuścić do kur.
_________________
pozdro...
 
 
Józek 
Specjalista
Administrator



Województwo: śląskie
Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 1010
Skąd: sląskie
Wysłany: 2008-04-12, 21:42   

Cytat:
Oddziel go od samic.Nie będzie im teraz potrzebny
tak jak jaja zbierasz na makaron :D jak kurki się niosą samiec musi być by jaja były zapłodnione , do woliery daj dużo gałęzi iglaków bardzo gęsto tak by samica sie tam modła schować do każdego konta samice się tam zrobią gniazda i tam będą niosły jaja samiec ich tam nie znajdzie i będziesz miał spokój
_________________
www.minizooherud.npx.pl
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-04-15, 07:02   

Sa również inne sposoby np. jajka możesz wypchać od środka jakiaś mocną przypraw ( wtedy rozdzoubie i mu nie będzie smakować ). Możesz również podłożyć sztuczne jajka, popuka, popuka nic się nie stanie i odpuści.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-04-16, 12:41   

Uwierz mi, że te przyprawy nic nie dadzą... Ja ponakłuwałem jajka i wstrzyknąłem wymieszane białko, żółtko i ocet. Brahmy trochę się skrzywiły i dalej dziobały. Nie wiem co by mogło być aż tak mocne, żeby się odzwyczaiły.
 
 
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2008-04-16, 16:55   

jakub napisał/a:
Możesz również podłożyć sztuczne jajka, popuka, popuka nic się nie stanie i odpuści.


u mnie się sprawdziło!
 
 
KrisuKW 


Województwo: świętokrzyskie
Wiek: 32
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Ambrożów
Wysłany: 2008-04-21, 20:04   

Spróbowałem z tymi przyprawami, ale zamiast zjadać jajka to je rozdzióbuje i zostawia.
 
 
 
karol 1 


Województwo: malopolskie
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 16
Wysłany: 2008-05-17, 12:09   
   Nr Tel.: 666503519


KrisuKW, słuchaj jest parę sposobów by oduczyć samca dziobać:
1. Moim zdaniem najpewniejszy złap samca i zeszlifuj mu dziób do żywej tkanki wtedy gdy będzie chciał dzióbnąć w jajka sprawi mu to ból i zapszesta tego.
2. Możesz odłowić samca i wpuszczać do np. raz na tydzień do samic tylko po to by je pokrył. Raz na tydzień zupełnie wystarczy ponieważ bażanty noszą nasienie samca przez dwa tygodnie więc jajka będziesz miał zalążone.
3.Możesz również podłożyć sztuczne jajka ale to nie jest pewny sposób.
4.Możesz również nabij np jajka kurze tak abyś mógł do środka dosypać na sosu tabako lub chyli wtedy ostry sam zniechęci samca.
5.Możesz również urozmajcic woliere różnymi gałęziami choiny bądź sosny lub wsadzić żywe drzewa lub dodać budki lęgowy tak aby samice miały zaciszne miejsca gdzie spokojne mogą znosić jajka.
Jak widzisz sposobów jest sporo wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-05-18, 13:30   
   Nr Tel.: 694 310 917


KrisuKW, nam też samiec bażanta bananowego rozdziobał pierwsze jajka. Powykładaliśmy w wolierze kilka sztucznych jajek i u nas to pomogło. Próbował je dziobać, ale jak się okazało ze nie potrafił ich rozbić to resztę zostawił w spokoju. Teraz mamy spokój samica już nawet usiadła na swoich jajkach, a te sztuczne są nadal pozostawione w wolierze tak na wypadek gdyby znów zachciało mu się dobrać do jakiegoś ;)

Nie wyobrażam sobie sytuacji, ze byłabym zmuszona do zeszlifowania dzioba ptakowi. Wolałabym wymienić samca na innego niż sprawić mu ból :( .
 
 
nicram222 



Województwo: lubelskie
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Ługów
Wysłany: 2008-05-18, 14:13   samica bananowa
   Nr Tel.: 0723828790


witam pozwole sobie dołoczyć muj problem w tym temacie od mojej pary bażantów bananowych giną jajka poniewasz na początku tegorocznych lęgów zebrałem tylko jedno jajko a potem dotej pory ani jednego wczoraj zauważyłem jak samica nosi skorupke swojego jajka co zrobić rzeby samica nie tłukła jajek?
 
 
 
karol 1 


Województwo: malopolskie
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 16
Wysłany: 2008-05-18, 17:35   
   Nr Tel.: 666503519


nicram222, masz już napisane jak je wyleczyć z tego nawyku.A problem jedzenia jajkem może tchwić w złym odrzywianiu.
 
 
 
nicram222 



Województwo: lubelskie
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Ługów
Wysłany: 2008-05-18, 20:59   
   Nr Tel.: 0723828790


ja swoim bażantom daje przenice mieszanke z witaminami kukurydze i zielenine

[ Dodano: 2008-05-18, 21:30 ]
a w czasie pieżenia proso i rzepak
 
 
 
akcent 



Województwo: wietokrzyskie
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-06-18, 18:19   

Proszę sprawdzić bo np: u mnie przez siatke wlatywała sroka a właściwie dwie i wynosiła całe do swojego gniazda 8) dziennie około 5-7 jaj wynosiła (wszystkie jakie były)

wielokrotnie próbowałem ją cyknąć z wiatrówki ale to jest cwane jak lis... jeszcze nie oddałem nawet do niej strzału. Co prawda nigdy nie strzelam do zwierząt ale w tej sytuacji wybieram życie kilkudziesięciu małych bażantów niż jedno życie sroki!!! :hmm:
_________________

Zajmujemy się produkcją ptasich inkubatorów za niskie ceny!! SPRAWDŹ !!!
 
 
kamil13 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 29
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 36
Skąd: Raciąż
Wysłany: 2008-06-20, 11:54   

do mnie jak przychodza gapy jesc jajka to nawet nie oddam strzalu a juz ich nie mam takie to cwane
 
 
akcent 



Województwo: wietokrzyskie
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 12
Wysłany: 2008-06-21, 13:24   

ja to samo! wstawałem przez kilka dni rano by ją upolować ale nawet się nie strzeli bo jest zbyt cwana.

Ostatnio podrzucam jajka z trucizną... zobaczymy..

A i wczoraj nagrałem kamerą (zostawiłem w gnieździe) i oczywiście przyleciała wepchała do dzioba i odfrunęła... niedługo zamieszczę filmik
_________________

Zajmujemy się produkcją ptasich inkubatorów za niskie ceny!! SPRAWDŹ !!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14