Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sylwestrowa noc.
Autor Wiadomość
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2008-12-20, 19:34   Sylwestrowa noc.

Już niedługo Sylwester. Noc szaleństw i zabawy do biełego rana. W TV słyszymy apele by pilnować swoich czworonożnych pupili. Sama mam sunie i wiem co ona wtedy przeżywa. A czy ktoś pomyślał o ptakach? Dla nas ludzi fajerwerki to extra zabawa. Ja już nie podziwiam i nie zachwycam się kolorowymi petardami. A dla czego? Dlatego że pewnego Sylwestra podziwiałam w oknie pokaz fajerwerków i nagle w szybę uderzył mały ptak, pewnie sikorka. Kilka innych drobnych ptaszków latało wystraszone i rozbijało się o wszystko czego nie zdążyły ominąć. Okropny widok...
Moja prośba: pamiętajcie o ptakach w sylwestrową noc. A może zrezygnujecie z odpalania petard itp., co? Pozdrawiam i życzę lepszego 2009 roku.
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2008-12-21, 10:18   

Ania Tal popieram, ja też uważam, że trzeba by się zastanowić nad skutkami puszczania petard. Kilka razy byłem w sylwestra w bieszczadach w schronisku, dookoła lasy, zwierzęta, a ludzie strzelają z petard. Nietrudno przewidzieć, że zwierzęta co najmniej się płoszą
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2008-12-21, 10:36   

Ja mam to szczescie,że mój pies nie boi sie huku petard moze dlatego,że jeszcze nikt go nie przestraszył.Wychodze z nim przed 12 w nocy na pola i ten sobie gania za kolorami jakie pojawiaja sie na niebie.Tez nie jestem za tym by odpalac petardy.W zasadzie jakby to było przestrzegane ze tylko ta jedna noc i zamilkłyby do nastepnego roku to ok.Ale jak jeszcze conajmniej tydzień strzelaja to juz przesada! szkoda wszystkich zwierzaków złaszcza w schroniskach bo jak one maja sie uchronic nasze zamkniemy w łazienkach czy gdzieś gdzie nie słychać tak huku a one nie maja takiej mozliwości.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-12-21, 13:27   

Ja zamykam mojego psa w piwnicy...ale i tak dalej sie strasznie boi :(
 
 
robeert 


Województwo: Zachodniopomorskie
Wiek: 57
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 1
Wysłany: 2008-12-21, 13:38   

Moim sposobem było zaaplikowanie małej dawki leku uspokajającego. Piesek jest troszkę przytłumiony ale nie wariuje. Strasznie się bał huku. Wydaje mi się, że mała dawka środka jest mniej szkodliwa niż stres związany z hałasem.
 
 
Ernest 
Hejak co za forum!!!



Województwo: Mazowiedzkie
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-12-21, 15:22   

Z całą pewnością!!!

Przy burzy u mojego psa w domu są podobne efekty, a na dworze zachowuje się normalnie...
_________________
Witam! Jeśli masz psa i nie masz czasu na wyjście to za jedyne 5-7zł. [w zależności od wielkości] możesz zyskać spokój. Zrobię to za Ciebie!!! Pies musi jedynie posiadać ważne zaświadczenie szczepienia przeciwko wściekliźnie, a w przypadku dużych i średnich kaganiec. Realizacja tylko na terenie Siedlec. Chcesz więcej info pisz pw.
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-28, 21:30   
   Nr Tel.: 609091356


W zeszłym roku o północy akurat byłem w kurniku jakoś to tak wypadło że spędzałem kuro sen z powiek i robiłem sobie z nimi zdjęcia :diabel:: a kto wie czy za moimi plecami nie zrobiły sobie jakiejś imprezy :?: :d a w tym roku z kolegą będę szatniarzem w naszej świetlicy........ :/ i czy tu się cieszyć czy płakać :/
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
ania tal 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 118
Wysłany: 2008-12-29, 19:09   

Ciesz się, młody jesteś, wszystko przed tobą. Każdy dzień to nowe doświadczenie. Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy :D
_________________
PTAKI SĄ JAK ANIOŁY - PIĘKNE I TAJEMNICZE
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-29, 21:57   
   Nr Tel.: 609091356


Dziękuję :D :!: i również życzę dobrej zabawy :taniec: bo ja to się bawić nie będę ja najwyżej mogę tylko popatrzeć ponieważ moim obowiązkiem będzie to aby nic nikomu nie zginęło z kieszeni
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 10:20   

U mnie jak obok odpalali fajerwerki to mój pies skakał tak wysoko,że wyskoczyłby z 1,5m ogrodzenia.Ale wtedy to biedak jęczał bo bał się tego huku.Widać zostało to w jego psychice i teraz nie chce pies nikogo do siebie dopuścić.Mój pies boi się tych petard.
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2008-12-30, 13:33   

reakcja psa na huk petard jest instynktowna.podyktowane jest to lękiem zwierząt na grzmoty towarzyszące burzy,jest to dla nich znak żeby schować się w bezpieczne miejsce.
mój kot który nigdy nie słyszał huku petardy(mieszkam na odludziu)gdy tylko zbliża się burza,chowa się za tapczan.
ptaki nie mają tego instynktu,nie wiem dlaczego.jest jednak wyjątek-sroka.na jakikolwiek hałas reaguje bardzo żywiołowo.nawet klaśnięcie w dłonie powoduje że sroka od razu pikuje w dół.może spowodowane jest to tym że zazwyczaj przesiaduje na czubkach drzew i jest narażona na uderzenie pioruna.
 
 
Hodowca drobiu
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-30, 17:13   

Nie tyle sroka co sójka.U mnie sójki jak usłyczą jakiś dziwny dźwięk to odrazu wariują i latają,a potem wrzeszczą,ale podobno sójka jest strażnikiem leśnym i pilnuje porządku.
A kury?U mnie gdy np.krzyknę,albo gwizdnę to kogut od razu gdacze,bada sytuację,a jak jastrząb gwizda to od razu się chowają.
Ostatnio zmieniony przez Hodowca drobiu 2008-12-30, 17:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-31, 09:36   
   Nr Tel.: 609091356


Kiedyś nad moim sadem leciała nisko wrona i wszystkie kury sznurem z maksymalnie rozpiętymi ogonami poleciały pod gołębnik
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2008-12-31, 10:01   

kury bardziej niż petard boją się wszelkich niezidentyfikowanych przedmiotów poruszających się nad nimi.spróbujcie kiedyś pomachać nad nimi jakąś szmatą.
do zaganiania gęsi stosuje się prosty sposób:do długiego patyka przywiązuje się na końcu kawałek szmaty.gdy pomachamy taką szmatką koło gęsi reakcja jest piorunująca :diabel::
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-12-31, 10:55   
   Nr Tel.: 609091356


właśnie przed chwilą wróciłem od kur i widziałem jak jastrząb krążył wysoko nad moim sadem, kury były spokojne nie wiedziały co nad nimi wysoko lata ale za to indyki się w niego głęboko wpatrywały nawet nie reagowały jak zagwizdałem dopiero oderwały się czajenia jak nasypałem do koryta. A wracając do tematu, Jakie macie plany na dzisiejszą noc?
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
Ostatnio zmieniony przez Secza 2008-12-31, 10:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12