Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw i jego jajka.
Autor Wiadomość
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2009-05-26, 17:57   Paw i jego jajka.

Witam! Mam pytanie. Cz dwuletni samiec może z powodzeniem kryć? Mam dwie samice i jedna zaczęła się nieść. Co wy robicie z ich jajami? czy pozostawiacie im, czy podkładacie kurom? Jeśli zostawiacie, to czy przygotowujecie im jakieś specjalne miejsca do wysiadywani? Proszę o pomoc. Dziękuje:)
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-08, 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-05-30, 14:17   

qwert12 jeśli chcesz się dowiedzieć czy samiec kryje na 100% to powinieneś rozbić jedno jajko i sprawdzić czy na żółtku jest tarczka zalążkowa. (mała ciemniejsza plamka) Pawie dobrze wysiadują jajka i bez problemy możesz zostawić je samicy. Gniazdo powinno być wygodne, bo samica spędzi w nim trochę czasu. Wielkość powinna być proporcjonalna do powierzchni siedzącej samicy i ilości jaj pod nią. Umieść gniazdo w zacisznym miejscu, ale jeśli samica już wybrała sobie miejsce i tam niesie jajka to nie rusz jej, bo po prostu tam jej odpowiada.
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-05-31, 22:35   

karol szkoda rozbijać jajko,wystarczy ok. 7 dni inkukacji i wszystko jasne po prześwietleniu. A tak na narginesie to chyba tarczka zarodkowa jest na każdym żółdku niezależnie od tego czy jest zapłodnine czy nie.Jaja konsumpcyjne które kupujecie w sklepie na wszystkich są tarczki a kury w życiu nie widziały koguta na oczy:).pozdrawiam.
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2009-05-31, 23:19   

piotrs tak masz racje. Źle to ująłem. Przepraszam za błąd. Już to naprawiam.

Tak jak powiedziałeś można prześwietlić po kilku dniach, a najlepiej po ok. 10. Widać wtedy dobrze wyksztaucone "żyłki" jak i powiększony zarodek.

Co do tarczki zarodkowej to jest w każdym jaju, lecz tylko zapłodnione będzie się rozwijać i powstawać będzie embrion, który z biegiem inkubowania będzie się wyksztaucał. (powstanie otwór gębowy, gałki oczne itp.)
 
 
Krzysztof_44 


Województwo: mazowieckie
Wiek: 60
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 34
Skąd: Czersk
Wysłany: 2009-06-01, 09:40   
   Nr Tel.: 887535871


piotrs jaja fermowe nie mają tarczy zarodkowej,rozbij jajo fermowe i jajo z hodowli zarodowej to zobaczysz różnicę.Tarcza zarodkowa to plamka obwiedziona obrączką,nie sposób się pomylić.Nie zapłodnione jaja mają tylko plamkę, ale bez obrączki.Pozdrawiam
_________________
Krzysztof
 
 
piotrs 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 47
Wysłany: 2009-06-01, 16:23   

A ja wiem że każde jajo ma tarczke (nie tarcze) zarodkową.Prawda w zapłodnionym jaju jest nieco większ ok.4mm,w postaci jasnej plamki i nazywa się biegunem animalnym (twórczym) , zawiera zarodek we wczesnym stadium rozwoju (blastoderma), składający się z ok. 60000 komórek.Pozdrawiam.A i tak chodzi o to aby z jaj na które się czeka rok wyszły puszyste i zdrowe pisklaki czyż nie? A od tego żółtka to mi się już palce kleją:).I zgadzam się z Krzysztofem ,w niezapłodnionym jaju tarczka jest mniejsza i w jednolitym kolorze.
Ostatnio zmieniony przez piotrs 2009-06-01, 16:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
qwert12 


Województwo: podlaski
Wiek: 29
Dołączył: 18 Wrz 2008
Posty: 40
Wysłany: 2009-06-26, 11:59   

Informacja dla innych zainteresowanych: dwuletni paw może z powodzeniem kryć. Wykluły mi się 3 młode
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2009-08-04, 19:12   

Gratulacje !
A gdzie zdjęcia?
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14