Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekologia
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-10-07, 20:12   

Powinniśmy mieć unormowane wszystko, np. wchodzenie do lasu Płatne! I pisze serjo np. symboliczne 2zl od osoby i wręczać bilecik - kto zostanie przyłapany bez bilecika - 100zł kary lub odpracować oczywiście w lecie - od razu by się polepszył stan lasów nawet w minimalnym stopniu ale by się polepszył a do tego nadleśnictwa by sobie dorobiły :P

Pyzatym gdzie ludzie mają wyrzucać te śmieci np. butelki po napojach – przy każdym większym wjeździe do lasu powinny być kontenery!

Recykling w Polsce na razie jest mało znany dobrze że mamy tyle złomiaży bo gdyby nie oni to tego świństwa było by dwa razy więcej ;-)

Co do butów wojskowych fakt są mega wytrzymałe (podobnie jak glany) ale współczuje ludziom którzy w nich chodzą na co dzień przez cały rok :-/ nogi (stopy) są makabrycznie zniszczone (i te piękne zapachy).

Zawsze kupowałem buty na placach pierwsze lepsze za 30 -40 zł i ich żywot kończył się zazwyczaj po miesiącu nieraz po dwóch – przez pól roku odkładałem kasę ale uzbierałem i kupiłęm sobie w sklepie ( logo: czerwony bucik ze skrzydełkami nie pamiętam nazwy ale coś jak: Atel Ford czy jakoś tak) kosztowały mnie majątek (pierwszy raz w życiu zapłaciłem tyle za buty, nie spałem przez to po nocach „jak wiadomo krakusi to…”) :-P ale faktycznie warto było mam je już (a raczej tylko) 8 miesięcy a tu nawet nitka żadna jeszcze nie wystaje, noga się nie poci i myślę że przetrwają minimum 3 lat.

Pracuje w sklepie – ludzie maja FIOŁA na punkcie jednorazowych opakowań! Co chwile czy mogę prosić siateczkę , a czy mogę dostać jeszcze siateczkę…. I tak sobie nieraz myślę - Boże zainwestujcie 50groszy w normalną roklamówke która wam będzie służyć przez tydzień a nie 5 minut! Rozwiązanie to torby materiałowe zamiast reklamówek, albo koszyki wiklinowe, plecaki itp… ja do sklepu nigdy nie wybieram się bez plecaka – ogólnie to mam fioła i bez plecaka w ogóle nie wyjdę z domu- na ryby,grzyby,na spacer, do sklepu,do pracy , na obiad do rodzinki zawsze on przymnie – Mój plecak :-) – co nosze w nim ? tylko portfel i klucze ale plecak musi być !

Co do choinek jestem za i przeciw – za żywymi bo naturalne – a przeciw bo nie przepadam za świętami. (i nie cierpię zimy)

Właśnie teraz jest już prawie zima – eksploatacja węgla jest już na wyczerpaniu… zimowe ogrzewanie alternatywne? Wierzba opałowa? Drewno? Mam też mieszane uczucia… mniej problemów by było gdyby nie było zimy…


PS: fajnie poczytać jak kobiety rozmawiają o bytach :-P (Mateusz nie mówię o tobie) ;-)
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-10-07, 20:27   

Kamil z lasem się zgadzam tylko żeby nie kasowali za wynoszone grzyby. ;-)

Jeśli chodzi o buty wojskowe to zgadza się przysłowie „jak się dba tak się ma” :mrgreen:

Jeśli chodzi o markowe rzeczy to też staram się kupić raz a dobrze. Kamil nie martw się o Poznaniakach tez tak mówią, :evil: :evil: :evil: mała anegdota, kto wie jak powstał drut miedziany?
Po prostu Poznaniak z Krakowiakiem ciągli stara pięciozłotówkę, bo każdy chciał ja mieć.

Ja wszędzie poruszam się z torbom na ramie mam 3 każda na inna okazje: na wyjście i do szkoły jedna (najnowsza), druga na zakupy i na praktyki, trzecia (najmniejsza) raportówka, na strzelnice i polowania (gdzieś musze nosić lornetkę)

Kamil jak nie lubisz zimy to się przenieś na polydnie. :hahaha:
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-10-11, 22:30   

ja nazakupy jezdzże (jeśli już pojadę) to z oszem wilkinoym.u mnie buty (nawet te dobre) zdarły by mi się po kilku miesiącach(bo jestem aktywnym człowieczkiem).ale najbardziej lubie chodzić w adidaskach i tego typu ale jeszce bardziej w trampkach zwykłych :mrgreen:
 
 
On 



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 27
Dołączył: 13 Sie 2008
Posty: 35
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-08-19, 15:14   
   Nr Tel.: 609-629-444


Bardzo mnie denerwuje jak, np. chodzę po sklepie meblowym i widzę "Sofa z ekologicznej skóry"
Ekologia to nauka o ochronie gatunków żywych w ich naturalnym środowisku, to przepraszam jak skóra może być ekologiczna??? Jeśli będzie to naturalna skóra to nie będzie się zgadzało z "ochrona gatunków żywych"ok. ale jeśli będzie skóra sztuczna to z kolei zaśmiecać środowisko(a jak środowisko będzie zanieczyszczone, to gatunki będą wymierać).
Taka sztuczna "skóra" zawiera m.in. substancje upodabniające ją do oryginału i jeśli się zapali ma zgasnąć za trzy sekundy...
Poza tym tego nie można nazwać już skórą!!!!!!!!!
Zarówno może być mleko ekologiczne
Ostatnio zmieniony przez On 2008-08-19, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12