Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie mieszkamy?
Autor Wiadomość
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
  Wysłany: 2006-10-13, 13:50   Gdzie mieszkamy?

Znamy się już troszkę, a gdzie mieszkamy na wsi czy w mieście? Gdzie lepiej mieszkać? Co lepsze jest dla naszych podopiecznych? A jak w mieście stosunki z sąsiadami? Ja mieszkając kiedyś w mieście miałam sąsiada, który trzymał kury na jajka i kaczki, no i strasznie śmierdziało, miałam z nim zawsze na pieńku... A jak jest u was?
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-10-13, 14:00   

Ja mieszkam w Wysogotowie pod Poznaniem w gminie Tarnowo Podgorne jestem z tego faktu bardzo zadowolony. Cale zycie mieszkalem w miescie ale odkad poznalem moja zone (to juz 7 lat) to przeprowadzilem sie na wies i tutaj mam wolna reke do hodowanie czego tylko zechce i stawiania wolier gdzie i jakich zapragne. Jest to wielki plus mieszkac w wolno stojacym domku z kawalkiem ziemi daje duze pole manewru do dzialan............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
<lol>
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-10-13, 18:35   

ja mieszkam pod Cze-wą , w jurze Karakowsko-Częstochowskiej mam widok na góry , turystów , pasiące się owce....... wokół konie parki lasy , jesziora i wszędzie ani jednej żywej duszy.... jura zamiera ludzie tylko na tym biją interesy np. konie , owce ich oglądanie jest płatne.... a ja mieszkam w bezludziu wokół dziki , sarny , jezenie , tylko słychać owce i szczekanie psa..... mieszkam nad jeziorem w Złotym Potoku to właśnie tam wybiło jezioro i m.in. jurajska jezt właśnie z tego jeziorka niedaleko mojego domu..... uwielbiam góry i jeziora lubię sarny , kurczaki i pawie , wychowuje bociany i strusie o których do tąd bałam się napisać..... ale strusie są wspaniałe kocham osiołki i owce .... i to wsio :-)
 
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-10-13, 20:04   

ja mieszkam w Kurowie w woj Lubelskim w gminie Kurów.kiedyś Kurów miał prawa miejskie ale je stracił i teraz jetesmy jakby takim "miasteczkiem' a bardzej wsią.mam duuuuuuże podwórko i fajne by były wolierki ale tata oczywiście się nie zgadza i nie wiem dlaczego :(
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-10-13, 20:18   

Ja mieszkam we wsi Woźniki, w gminie Łubowo (rzut beretem od Gniezna)
Moja miejscowość, jest typową okrężnicą (na środku jest staw), do lasu ma m niedaleko, ale do jeziora musze dojechać jakieś 10 km. Do koła jak okiem sięgnąć same pola (przeważnie rośnie na nich rzepak – super widok jak kwitnie, po prostu złote morze). Mam staw rybny sporą, łąkę i moje szalone kozy. Po za tym mam masę ptaków i nigdy nie przeniosę się do miasta (codziennie dojeżdżam 50km na uczelnie), po prostu się w city źle czuję.
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-10-13, 20:30   

Całe życie miaszkam w dużym mieście i od dawna marzę o domku na przedmieściach bądź wsi. Najbardziej brakuje mi ciszy. I tak nie mogę za bardzo narzekać bo mieszkam wysoko, na skraju miasta. Mam blisko nad jeziorko gdzie w zimie pływają setki kaczek, do starego lasu gdzie biegają sarny i pojawia się łoś oraz nad Wisłę gdzie prawie zawsze siedzi sporo ptaków i buszują bobry. Zarówno wieś jak i miasto mają swoje zalety i wady. Kiedyś myślałam o agroturystyce na podlasiu. Nadal o tym myślę ale znajoma zadała mi pytanie. Ok, fajnie. A gdzie dzieci będa chodzić do szkoły? Wiem, że wiele rodzin sobie z tym radzi, są w końcu autobusy szkolne etc... Ale mimo wszystko jest to spore utrudnienie, tyle wypadków na drogach gdy dzieci wracają ze szkoły... Mam mnóstwo wątpliwości i wiele pytań. Ale jeszcze mam czas na decyzje :)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-10-13, 21:19   

Ja sie urodziłam i wychowałam w Warszawie, ale zwiałam na wies. Tam kupilismy stare gospodarstwo, ktore powoli odnawiamy. Nie chciałabym wrócić do miasta, nawet takiego fajnego jak Poznań, gdzie mieszkałam przez 7 lat.

house 2003b.JPG
Plik ściągnięto 6382 raz(y) 40,03 KB

Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-10-13, 21:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-10-13, 21:29   

Jeśli chodzi o mnie-mieszkam 10km od centrum Bydgoszczy(w gminie znajdującej się w pierwszej 50 najbogatszych gmin-choc nie widac w mojej miejscowosci tego bogactwa;).
nie chciałbym mieszkac w miescie...
Do jeziora mam z domu ok.8km , a z działki...rozlewiska za płotem, a własciwe jezioro 50metrów;).
;-)
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-13, 21:31   

Adrian14, oj szkoda że nie zerknąłem oraz to że wracałem ze śląska w nocy, być może bym wjechał do ciebie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-10-13, 21:43   

Moją działkę widac z tej głównej trasy prowadzącej na Gdańsk.
ale jakbyś przyjechał, to wziąłbym od Ciebie częsc zbędnego latającego bagażu :mrgreen:
pewnie jakbys się dobrze przypatrzył to zobaczył bys rozlewiska, a w sumie te rozlewiska są prawie tuż przy drodze...
a to zdjęcie na dole to juz nie aktualne bo staw się powiększył...

100_0469.jpg
dzialka
Plik ściągnięto 114 raz(y) 188,88 KB

100_0361.jpg
dzialka
Plik ściągnięto 129 raz(y) 184,09 KB

Ostatnio zmieniony przez Adrian14 2006-10-13, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-13, 21:52   

Ale masz bajerancką posesję, tylko trzymać gęsi. Wymarzony teren. Musisz no ze mną chyba wejść w jakieś układy i lecimy ostro z twoją rozbudową drobiu wodnego. Naprawdę bajera, ja takiego nie mam a ptaków mam sporo. To co dopiero Ty możesz zrobić? Ja bym poszalał ostro.

A zbędnego towaru nie miałem, raczej bym zabrał i Twój :evil:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-10-13, 22:23   

no właśnie mnie wyprzedziłes, bo chciałem zrobic swój temat, o tym jakie gęsi mógłbym trzymac i jakie wymagania itd.zamiescił bym foty, chciałem juz temat zrobic dzisiaj tylko fotki miałem słabe bo robiłem na wieczór.a jesli chodzi o drób wodny to na wiosne ruszam wraz z Waszą pomocą-pełną parą.
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-14, 00:38   

No to z przyjemnością wprowadzę cię w tajniki chowu drobiu wodnego. Jest tu spory wybór od wielkości po przez kolory i inne takie tam.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-10-14, 13:57   

Ja mieszkam na obrzeżach małęgo misateczka-Korsze w jednorodzinnym domku :-) Kiedyś miskałem w bloku, ale jak tylko sie przeprowadziłem to się tylko zaczęło: papugi,kaczki i w końcu kury. Na woliery itp mam dużo miejsca szkoda, że nia mam kasy na to wszystko... :-/ Nad jezioro mam daleko ok. 25 km i jak większość nie widzę siebie w mieście ;-)
 
 
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2006-10-14, 17:44   

ja tez nie.miasto fajne na zakupy ale zyc tam mieszkac...to nie dla mnie.lubie otwartą przestrzeń,swierze powietrze i miejsce gdzie moge w spokoju hodowac kurki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16