Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie mieszkamy?
Autor Wiadomość
bili17 


Województwo: lubuskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 157
Wysłany: 2008-04-06, 20:48   

ja mieszkam w malej miejscowosci Ochla w woj. lubuskim (kolo Zielonej Góry)
niestety w mojej wiosce nikt nie hoduje drobiu... tzn pare zwyklych kur towarowek i to wsystko, nikt nie trzyma juz perlic, indykow, a nawet kaczek! nad czym strasznie ubolewam bo zawsze musze szukac zwierzakow na wymiane w drugiej czesci Polski co jest bardzo uciazliwe :(
 
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-04-07, 06:45   

Ja mieszkam na przedmieściu Obornik. Oborniki leżą trzydzieści kilometrów od poznania. Za domem od razu mam bardzo dużą łąke, sąsiedzi też hodują drób ale jedynie towarowy, indyki to rzadkość, częściej już spotka się u moich śasiadów pawie niuz indyki.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-04-07, 08:44   

ja mieszkam w Głogówku ( niedaleko Opola ) sąsiedzi hodują kury towarowe... jest u mnie bardzo dużo liliputów. Są kaczki, ale perlice i indyki to rzadkość... Kur ozdobnych i bażantów niema...
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2008-04-07, 21:27   

Mi w czerwcu 2007 udało się wrócić na wieś w której się wychowywałem przez pierwsze 6 lat życia. Cieszę się z ucieczki z Poznania, chociaż mieszkanie w centrum miało swoje plusy. Teraz remontujemy z żonką nasze małe gospodarstwo i chodujemy trochę stworków. Kurki, koty, psy, sikorki ;) (były króliki i kozy). Jest rewelacyjnie, rano boso po rosie, w południe z psami w lesie(mam do niego 60m), wieczorem rechot żab w stawie na łące. Sielanka!
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2008-04-09, 09:27   
   Nr Tel.: 660803277


Witam.Po kilku latach mieszkania w mieście wreszcie dwa lata temu udało mi się wyszukać kompletnie podupadłe gospodarstwo: kilka hektarów nieuzytków i młodego lasu, niewielki stawek i budynki w stanie bardzo opłakanym, do kapitalnego remontu. Staram się to jakoś przystosowac do moich zwierzaków i oczywiście do zamieszkania. Moje "ranczo" połozone jest 20 km. od miasta, do najbliższego sąsiada mam 700m , do szosy jeszcze kilometr dalej i dookoła lasy.Latem sielanka, zimą, gdy jeszcze śnieg zawali drogę niestety już nie. No ale mnie się podoba, zwierzakom chyba też.Mamy cztery psy, kilkanaście kóz, świnki wietnamskie, kury, gęsi , indyki, perlice, króliki no i całe mnóstwo gołębi.Mamy także pszczoły, ale to domena mojej lepszej połowy, ja nie cierpię, gdy mi coś "bzyczy" za uchem.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
collie 


Województwo: Polska
Wiek: 32
Dołączyła: 07 Cze 2008
Posty: 135
Wysłany: 2008-06-11, 21:51   

ja mieszkam na wsi od ok.7 lat,jest tu o wiele lepiej jak w mieście,świerze powietrze,zielone zakątki itd,tu łatwiej hodować np,kury,jest świetnie :P
 
 
Ernest 
Hejak co za forum!!!



Województwo: Mazowiedzkie
Wiek: 35
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 76
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2008-06-12, 21:15   

Mieszkam w mieście od urodzenia.
Znam wiele osób ze wsi i stounki z sąsiadami są jednak trochę inne, ale jestem zadowolony.
Dla mnie wieś na lato miasto na zime jest najlepsze.
Mam działeczkę na pewnej wsi...
Gdzie przyjdzie później mi mieszkać nie mam pojęcia ale zapewne miasto.
Co ampisać nie wiem w jakim krju przyjdzie mimieszkać...
Moje miasto, dzielnica w której mieszkam jest czysztrze niż wielki % wsi, mam za oknami las, jezioro, rzekę więc jest bardzo zdrowe powietrze :aniolek:
_________________
Witam! Jeśli masz psa i nie masz czasu na wyjście to za jedyne 5-7zł. [w zależności od wielkości] możesz zyskać spokój. Zrobię to za Ciebie!!! Pies musi jedynie posiadać ważne zaświadczenie szczepienia przeciwko wściekliźnie, a w przypadku dużych i średnich kaganiec. Realizacja tylko na terenie Siedlec. Chcesz więcej info pisz pw.
 
 
mariuszmichala 



Województwo: kujawsko-pomorskie Bydgoszcz
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 39
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2008-07-07, 23:22   
   Nr Tel.: 604527080


Ja mieszkam w Bydgoszczy na szczęście na uboczu.Jest to miejsce pomiędzy dzielnicami,w pobliżu jest kilkanaście domów.Z sąsiadami sobie poradziłem chociaż nasyłali na mnie straż miejską w okresie ptasiej grypy.Miejsce jest dobre bo wszędzie mam w miarę blisko do hipermarketu niecałe 2km do centrum ok.12km.Niestety mam małą działkę i muszę kombinować gdzie ustawić kolejne woliery.100m ode mnie przebiega droga krajowa nr80 czyli ul.Fordońska jeśli ktoś będzie przejeżdżał to zapraszam.
 
 
lol98 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 9
Wysłany: 2009-02-04, 14:38   

ja mieszkam w Kraczkowej i wokół mam sąsiadów i tylko jeden nie ma kur,ale na wszelkie ptactwo tata mi nie pozwala,niedaleko mam lasy,łąki i pola uprawne ale ok.1,5 km. od domu mam trasę międzynarodową E 40, a w drugą stronę ok.30m od domu niewielka krystaliczna rzeczka...
 
 
Rafcio 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2009
Posty: 35
Wysłany: 2009-02-04, 15:02   

A ja sobie mieszkam na spokojnej wsi :D A dokładnie Miedźno koło Częstochowy :P najbliższy sąsiad mieszka po przeciwnej stronie drogi :D pozostali w odległości około 500 metrów. A wokół mojego domu same pola uprawne w tym 5 hektarów należących do taty. A najlepsze że nasze pole jest wokół mojego domu tak więc jak by co to najbliższy sąsiad będzie koło 50-70 metrów ode mnie :D
 
 
 
mateusz3494 



Województwo: Lubelskie
Wiek: 27
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 26
Wysłany: 2009-02-06, 10:26   

Ja mieszkam w takim małym miasteczku w - Poniatowej woj. Lubelskie ( niedaleko opola lu. ok. 50 km od lublina) . W tymże miasteczku jest bardzo dużo lasów i zbiorników wodnych :) wiosną jest tutaj pięknie. Mieszkanie w tym miasteczku ma jedną wadę- nie ma tutaj hodowców... są tacy co maja po 2 ptaszki ale w ogóle nie maja wiedzy na ich temat. najbliższy hodowca choć amator mieszka ode mnie około 40 km -hoduje kanarki ... i to tyle ;) Pozdrawiam :d :d
_________________
Hodowla:Gołębie pocztowe,czajki saksońskie,kanarki harceńskie,przepiórki chińskie , gołąbki diamentowe
 
 
biały 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 28
Dołączył: 18 Kwi 2009
Posty: 37
Wysłany: 2009-08-14, 21:49   

Ja mieszkam na wsi o nazwie Wiecanowo 2 km od Mogilna a 30km od gniezna. Jak się urodziłem to mieszkałem 3 lata w miescie a po 3 latach przeprowadziłem sie na wies i już od 3lat hoduje ptaki ; D
 
 
niunia 
dziunia


Województwo: łódzkie
Wiek: 70
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 22
Wysłany: 2009-08-15, 10:00   
   Skype: grazyna zachura


TO GDZIE SIĘ MIESZKA NIE JEST TAK BARDZO WAŻNE , TYLKO NAJWAŻNIEJSZE JEST TO CZY DOBRZE CZUJEMY SIĘ W SWOJEJ OKOLICY,JACY JESTEŚMY DLA LUDZI I NATURY . CZY JESTEŚMY LUBIANI I AKCEPTOWANI . POWINNIŚMY DBAĆ O SWOJE OTOCZENIE NIE ZAŚMIECAĆ OKOLICY I DAWAĆ DOBRY PRZYKŁAD INNYM . MIESZKAŁAM JAKIŚ CZAS W GÓRACH I NIE MOGŁAM POGODZIĆ SIĘ Z TYM JAK MIESZKAŃCY WYRZUCALI ŚMIECI DO RZEKI , PŁYNĘŁY A NIEKTÓRE ZATRZYMYWAŁY SIĘ NA KAMIENIACH , BYŁ NAWET STARY WÓZEK DZIECIĘCY. A NAJGORSZE BYŁO TO ŻE NIKT NIE BYŁ TYM OBURZONY. OKROPIEŃSTWO ,JAK MOŻNA NIE SZANOWAĆ PIĘKNA. TU W MIEŚCIE JEST PODOBNIE , MAM W POBLIŻU PIĘKNE ŁĄKI PEŁNE ZIÓŁ I KWIATÓW POLNYCH JEST TO WSZYSTKO ZAŚMIECONE ! ! TAKIE ŚWIADECTWO WYDAJĄ O SOBIE LUDZIE ! POZDRAWIAM TYCH KTÓRZY WIEDZĄ CO POWINNO ROBIĆ SIĘ ZE ŚMIECIAMI ! DZIUNIA
_________________
dziunia
 
 
jacor889 



Województwo: Świętokrzyskie
Wiek: 27
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: okolice buska - zdr.
Wysłany: 2009-08-15, 22:05   
   Nr Tel.: --- --- ---


Ja mieszkam w suchowoli w woj. świętokrzyskim . Mam 3 hektary sadu brzoskwiń sąsiad prawie 5 jabłoni więc dookoła sady i pola. Od urodzenia mieszkam w tej miejscowości i jestem bardzo szczęśliwy :D
 
 
 
jacor889 



Województwo: Świętokrzyskie
Wiek: 27
Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: okolice buska - zdr.
Wysłany: 2009-08-15, 22:06   
   Nr Tel.: --- --- ---


70 km od Kielc i prawie 100 od krakowa
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13