Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z kluciem. Proszę o pomoc!
Autor Wiadomość
nephrite22 


Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 30
Wysłany: 2009-08-14, 14:19   Problem z kluciem. Proszę o pomoc!

Witam!

Piszę, bo pojawił się duży problem. Dzisiaj rano zaczęły się kluć pisklęta. W każdym z 9 jajek slychać było piski, a 2 były dość mocno naklute. Postanowiłem nie ingerować w proces klucia i zostawić wszystko naturze, ale po kilku godzinach gdy przyszedłem zobaczyć czy te 2 pisklaki już się wykluły okazało się, że jeden został zmiażdżony przez kwokę w jajku. Musiałem wyrzucić... Drugi był caly we krwi i w kawałkach skorupy więc obrałem go i zanioslem do domu, bo jeszcze żyje. Boję się, że kwoka moglaby go zgnieść :( Resztę jaj, czyli 7, przenioslem do drugiej kwoki, którą posadziłem w poniedziałek w nadziei, że może u niej wszystkie zdrowo się wyklują. Jajka od tej kwoki dałem tej, która zmiażdżyła tego pisklaka. Póki co jest dobrze, ale zupełnie nie wiem co później zrobić gdy małe się wyklują. Czy kwoka przyjmie spowrotem te 13 jaj, które jej zabrałem widząc pod sobą małe pisklęta?? Zupełnie nie wiem co mam robić, a nie chcę żeby znowu je tamta zgniotła... Proszę o jakieś porady. Gdybym miał inkubator nie byłoby problemu, a tak to jest problem... Przepraszam za kłopot, ale naprawdę nie wiem co mam zrobić :(
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez nephrite22 2009-08-14, 14:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
AndrzejUR 



Województwo: małopolskie
Wiek: 37
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 67
Skąd: KrakóW
Wysłany: 2009-08-14, 15:04   

nie wiem jakie masz te kury, ale jezeli już kwoczy to nie powinno byc problemu z podlożeniem jej piskląt :)
tak wiec głowa do góry
jak sie wykują to mozesz jej podlozyc pare piskląt i zobaczysz jak sie bedzie nimi zajmowala.
a moze to młoda kwoka jeszcze jest i niechący go zgniotła ??
_________________
:)
 
 
 
nephrite22 


Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 30
Wysłany: 2009-08-14, 15:25   

Wiem, że to strasznie poplątałem, ale postaram się wyjaśnić.

Dzisiaj zaczęły się wylęgiwać zielononóżki pod jedną z niosek. Wcześniej w tym tygodniu posadziłem drugą kwokę. Widząc co się stało pod kwoką, która wysiaduje zielononóżki, zabrałem jej jaja i podłożylem pod tą drugą kwokę. Tej drugiej kwoce zabrałem jaja i podłożyłem tej od zielononóżek. Problem w tym czy jak już wyklują się male i je zabiorę do odchowalnika, to czy kwoka przyjmie spowrotem te swoje jaja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13