Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawy czy Głupi
Autor Wiadomość
Mateusz.Z 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-10-13, 20:26   Ciekawy czy Głupi

Dzisiaj zakupiłem inkubator z firmy Darewit I chciałem zacząc inkubacje juz jutro!! i sie pytam czy to dobry pomysł bo mój tato mówi ze to zły pomysł że na zimę będą małe przepiórki. Odrazu mówie wam ze dopóki niebedą w piórkach tak mniej wiecej 4-6 tygodni bedą w domu co wy nato?
 
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2009-10-14, 08:22   Nie warto :)
   Skype: j.rogowski


Nie warto. Rok temu tak zrobiłem. Nie wiem ile tych przepiórek masz zamiar wykluć. Ale powinny się zacząć nieść po 2 miesiącach od wyklucia. Tylko że wtedy będzie za zimno i za ciemno. Więc przez całą zimę będziesz karmił ptaszki które nic ale to nic Ci nie przyniosą. Co gorsza będą dorastały w niekorzystnych warunkach. Pomyśl o tym!
Proponuję styczeń. 17 dni na wyklucie, dwa miesiące na odchowanie więc ptaki dorosną akurat na pierwsze dni wiosennego słońca.
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Mateusz.Z 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-11-02, 21:29   

Miałem 6 jajek przepiórki japonskiej wczorajwykluła sie jedna!!(na ty jajku siedziały gołębie wiec wykluła sie z 3 dniowym wyprzedzeniem niz inne)w inkubatorze jest jeszcze 5 jajek 3 mają sie wszystkie wykluc:D Wiecie jakie to uczucie siedze pisze dowas a obok mnie kolo kaloryfera grzeje sie maluta przepióreczka. Nazwałem ją viktoria czemu?? hehe. Po wyschnieciu wsadziłem ją do pudełka przez noc było niezmiernie zimno. dzisiaj rano obudziłem sie i szybko pobiegłem do viktori a ona sztywna!! ale patrze ze sie rusza oddycha!! była zimna:( wsadziłem ją do inkubatora odrzyła jak przyszedłem do domu ze szkoły ganiała wesoło po inkubatorze i przestawiała mi jaką z kąta w kąt. Troche mi głupio ze do tego dopusciłem ale teraz jest juz w moim pokoju gdzie zawsze jest cieplutko. Dlatego nazwałem ją viktoria od zwycięstwa bo ona zwycierzyła niepoddała sie i jest z nami:D teraz cały czas piszczy:D
Pozdrawiam

W moim inkubatorze jest jeszcze 30 jaj kurzych i 3 gęsi kubańskich
 
 
 
Mateusz.Z 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-11-02, 21:34   

Mój tato wsadził jej maskotke zeby niepiszcała i to chyba pomaga bo piszczy tylko gdy ją zaczepie:D
 
 
 
Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-04, 17:20   

Nie szkoda ci jej? Wiesz, bez mamy, bez rodzeństwa, trawki (nie kojarz źle...), słońca, drzew... Tylko 4 ściany i maskotka...
 
 
Mateusz.Z 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-11-04, 18:50   

Szert wiesz troche szkoda ale naprawde poswięcam jej duzo czasu gdy siedze na komputerz wesoło biega sobie po biurku i tuli sie do ręki. Rodzenstwo miało kluci sie dzisiaj ale niewiem co z tego bedzie bo jeszcze niema nadklutych jajek. O mamie niemiała nawet co marzyc gdy piskleta przepiórki japonskiej rzadko mają mame..
A co do traw , słonca i drzew to masz całkowitą racje. Ale wygląda na wesołą moze to tylko pozory.
 
 
 
Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-05, 20:02   

To ty nie masz podwórka?... Sory, gdzie ona robi kupę? O.o Wow O.o
 
 
Mateusz.Z 


Województwo: Lubuskie
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 27
Wysłany: 2009-11-07, 16:39   

Oczywiscie ze mam podwórko wkąńcu gdzie trzymał bym moje kochiny i ponad 150 gołębi:D Kaczki i jeszcze wiele mojego innego inwentarza.
Moja wiktoria spi w pokoju w pudełku koło kaloryfera. A puszczam ją w wolnych chwial jak mam czas i siedze na komputerze zeby nawiązywac z nią wiezi:D

pozdro
 
 
 
Payuta 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 14
Wysłany: 2010-01-02, 21:02   

Mateusz.Z szkoda że przeczytałem ten post dopiero dzisiaj, ale dziwię się że ci nikt nie napisał iż potrzebny jest przepiórce nie kaloryfer tylko rubinowy promiennik podczerwieni. A najlepiej rubinowy na noc, a na dzień biały - który zastąpi jej promienie słoneczne. Nie dziwię się, że przepiorka o mało co nie zeszła z tego świata, ponieważ jak każde pisklę drobiu potrzebuje przez pierwsze 3 doby po wykluciu temperaturę 27-30 st.C i dopiero z takiej temperatury powoli należy obniżać jej stopniowo aż do temperatury pokojowej lub temperatury otoczenia. Taki promiennik kupisz w firmie Darewit (podaję link) http://www.darewit.pl/skl...we-rozmiar-r-80

promiennik-podczerwieni_304.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 497 raz(y) 23,97 KB

 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-02-26, 12:32   

Mam inkubator z darewitu, będę pierwszy raz nim inkubował i nie wiem gdzie położyć higrometr do pomiaru wilgotności na tacy z jajkami czy gdzieś indzie (zamontować wyżej, jeśli na tacy z jajkami to w centrum czy gdzieś na brzegach?

Z góry dziękuję za odpowiedź
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
 
 
Payuta 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 08 Mar 2008
Posty: 14
Wysłany: 2011-02-27, 11:44   

Hiszpan1806 napisał/a:
Mam inkubator z darewitu, będę pierwszy raz nim inkubował i nie wiem gdzie położyć higrometr do pomiaru wilgotności na tacy z jajkami czy gdzieś indzie (zamontować wyżej, jeśli na tacy z jajkami to w centrum czy gdzieś na brzegach?

Z góry dziękuję za odpowiedź


Nic nie kładz na jajka !!! to może zaburzyć inkubację tych nakrytych jaj. Higrometr przyklej na pionową ściankę w podstawie inkubatora, najlepiej tak aby po podniesieniu przykrywy od razu było widać wskazanie wilgotnościomierza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14