Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Paw indyjski.
Autor Wiadomość
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-04-25, 19:08   

Różnie to bywa, ale licz się z tym, że ogrodu raczej trzymać się nie będzie.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jonasz27 


Województwo: Ślaskie
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-04-27, 08:59   

To zależy jak był chowany i czy masz kury mi co chwila ucieka i chodzi w okolicy ogrodzenia
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-04, 14:25   

witam ja znów z kłopotami :(
mój paw ten włóczykij, normalnie już chodzi gdzie chce, głównie do sąsiadek na kury-taki rozpustnik jeden się zrobił :diabel:: gdzie,która zagdacze on już jest ,a w domu ma śliczną pannę specjalnie nabytą aby siedział w domu . Wiązałam mu już i skrzydło jak mi doradzano i nogi pętałam i nic :x w końcu stwierdziłam że niech chodzi byle do domu wracał jak na razie wraca :D obcinać skrzydeł nie chcę bo nie mam serca jakoś go tak koślawić.W każdym razie panna jest i tu kłopot- widze że to ona nie jest zainteresowana nim wogóle, on nawet na początku trochę koło niej tańczył :/ i nadal mu się zdarza(ale on nawet koło rowera tańczy 8) )a ona nic....i tak jajka już powinny być a tu ani jajek ani zalotów(raczej odwrotnie)pani swoją drogą ,pan swoją.Może to przez to że nie ma ogona jeszcze ,znaczy się nie wiem czy te cztery pióra liczą się jako ogon?ale on jest taki dumny z tych swoich 4piór,jak się stroszy :d pewnie w tym roku z godów nic nie będzie ;( może za młode
 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-05, 11:08   
   Nr Tel.: 512-636-364


Pawie tak jak indyki wystarczy że tylko raz się pokryją a jaja będą zalężone, a jakim wieku jest samica a w jakim samiec?
 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-05, 20:37   
   Nr Tel.: 512-636-364


Mam pytanie czy u kogoś z was nie niosą się jeszcze pawie? U mnie jeszcze totalna pustynia, jakby wyczuły że 3.V.11 spadnie 20cm śniegu i będzie -5 w nocy... Rok temu już o tej porze miałem jaja.
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-05, 21:03   

prawdopodobnie obydwoje mają po 2 lata,ona na pewno,a on, no cóż jego dostałam więc mogę tylko powiedzieć że zaczyna mieć ogon ;) piekna korona ,cud -niebieska szyja, :x i te cztery pióra w ogonie, z których jest tak dumny :d a drze się jak zarzynany ,(ale wreszcie znalazłam sposób żeby go ściągać do domu) tak myślę że 2-może 2,5roku?nie wiem? ale widzę że to ona raczej nie ten tego :oczy: bo pan startuje do wszystkiego
a oto jego zdjęcia na razie tylko takie udało mi się zrobić,może jutro się ładniej ustawi


 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-05, 21:17   
   Nr Tel.: 512-636-364


Młode ptaki możliwe że dopiero na drugie lęgi w tym roku zaskoczą, zależy z którego lęgu jest ta kura... Paw już pokryje kure ale ona może być za młoda, u mnie młode pawice zawsze uciekają od dorosłego samca, który chce je deptać. A długo są u Ciebie już te pawie?
 
 
bata95 
bata


Województwo: podkarpackie
Dołączyła: 20 Mar 2011
Posty: 10
Wysłany: 2011-05-05, 21:37   

a wiec to ona jest za młoda ?tak mi się widziało że jej to jeszcze nie interesuje :/
ją kupiłam w marcu a paw jest od jesieni,ona nawet nie ucieka tyle że on koło niej potanczy, potańczy , a ona odwróci się bez zainteresowania i odchodzi, wtedy jakaś kura oczywiscie się napatoczy albo inna ciekawa rzecz i paw sobie tanczy dalej .Teraz to nawet zaczyna kury deptać mało kiedy mu się to udaje,bo muszkieter -kogucik zawsze jest w pobliżu,by bronić swoje damy,ale próbuje :hmm: boję się żeby u sąsiadek nie deptał tych kur bo mi któras w końcu krzywdę zrobi ;( chyba trzeba by mu kupić może starszą damę ,ale chwilowo nie mam na to funduszy ,więc musi zostać tak jak jest :| może jej się odmieni ;)
 
 
ja-nina 
janina wojciechowska


Województwo: lodzkie
Wiek: 81
Dołączyła: 04 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2011-05-08, 09:44   
   Nr Tel.: 422321058


kupilam w 2010 roku pare pawi. Super przetrwaly w kurniku zime. Maja dobra kondycje. Wczoraj dostaly na lato i jesien woilere wielkosci 30 m2. Pawica dostala domek legowy a paw dostal super grzede - wysoka. Paw juz raz zwiedzal wszystkie topole w okolicy. Balam sie ze nie wroci wobec tego zainicjowalam akcje zdejmowania pawia z drzew. Udalo sie i juz nigdy wiecej nie bedzie mial calkowitej wolnosci.Boje sie ze ktoregos dnia poprostu nie wroci. Pawica 3,5 roku paw 4,5. Nie mam zbyt duzo doswiadczen. Bardzo dbam o moje pawie. Dostaja zboza i duzo zieleniny. Marchew jablka i od czasu do czasu twarozek. Czekam na pierwsze jajka. Czekam bo dotychczas pawica nie niesie. Paw chodzi z cudnym ogonem prezentuje siebie wspaniale ale nie widzialam zeby pawica byla zainteresowana jego zalotami. No coz zbieram doswiadczenia i napewno bede sie nimi dzielila. Napewno codziennie staram sie spedzic z pawiami conajmniej 1 godz. Rozmawiam z nimi i staram sie podawac z reki pokarm. Idzie mi to coraz lepiej.
 
 
 
Nieidealny :D 
Rolnik xP


Województwo: Podkarpackie
Wiek: 27
Dołączył: 23 Kwi 2011
Posty: 108
Skąd: Zabratówka
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2011-05-08, 11:16   

Załącz jakieś zdjęcie bo jestem strasz nie ciekaw twojej hodowli pawi :D
_________________
Pozdrawiam wszystkich Kamil Madera

http://www.forum.woliera....p=102019#102019
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-05-09, 02:02   
   Nr Tel.: 510876274


ja-nina, W zeszłym roku o tej porze miałem już kilka jajek.W tym na razie widzę tylko zaloty ale bez efektów.Poczekam jeszcze bo cierpliwość to rzecz którą pawie potrafią w człowieku wyhodować.A to,że pawica nie interesujesię zalotami pawia to tylko tak od oka.Oni juz dobrze wiedzą jak to się odbywa i jak to robić.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-05-09, 10:46   
   Nr Tel.: 500336400


Trzymam pawie 2+1 od kilku lat.W tym roku zebrałem już 25 jaj pawich.Niestety z pierwszego lęgu pod indyczką z sześciu jaj wylągł się tylko jeden.Długo zastanawiałem się dlaczego taki marny wynik.
Moje pawie cały dzień przebywają w obejściu (ok 2500 m),a wieczorem same wracają do kurnika.Oczywiście niosą jaja w różnych miejscach które sobie upatrzą.Dotychczas moja rola ograniczała się do obserwacji ptaków,głównie po to aby odkryć miejsce w które samica wybrała sobie na gniazdo.
W tym roku było troszkę inaczej.Z przyczyn losowych nie mogłem przebywać na wsi od wczesnej wiosny, więc pawice niosły jaja w kurniku.Jaja były zbierane przez sąsiada.
W końcu pojechałem na wieś na kilka dni.W pierwszym dniu,kiedy jeszcze nie wypuściłem ptaków zauważyłem,że moja pawice niosą jaja siedząc na grzedzie.Wydaje mi się,że upadek jaja z wysokości 1m lub 1.30m był przyczyną słabych lęgów.
Aktualnie mam cztery małe pisklęta pawia i 13 jaj pod kurką i indyczką.Przewidywane legi to 28 maj i 5 czerwiec.Pawice niosą nadal i ani myślą przestać.Ponieważ jest już ciepło pozwolę teraz na lęgi naturalne.

269.1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 256 raz(y) 50,45 KB

_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
karo-install 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 126
Wysłany: 2011-05-09, 11:15   
   Nr Tel.: 512-636-364


A u mnie nadal ani jednego jaja, nie wiem już co o tym myśleć, paw siada na pawice ale jaj nie ma jeszcze.
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-05-09, 13:04   

U mnie też kiepsko. Na razie mam 4 jaja. Niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. :diabel::
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
jonasz27 


Województwo: Ślaskie
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 6
Wysłany: 2011-05-09, 16:35   

Witam dzisiaj pierwsze jajo w kurniku znalazłem ile moze znieść jedna kura i jak posadzić pawice żeby wysiadywała jaja dzięki za odpowiedz
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-05-09, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15