Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
sarenka
Autor Wiadomość
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-03-10, 21:53   sarenka

witam
mam takie małe pytanko:
1. czy mozna hodowac sobie sarenke??
2. czy trzeba miec na nia jakies pozwolenie???
 
 
 
dzik 


Województwo: wielkopolska
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-03-11, 00:15   

Zależy skąt masz tą sarenke jeśli znalazłeś w lesie to raczej nie.
A jeśli kupiłeś z hodowli to możesz.
A z resztą nikt ci nie udowodni że znalazłeś ją w lesie jak ktoś się przyczepi to mżesz powiedzieć że kupiłeś.
Tak jak to zrobił mój wuja znalazł na polu małego dzika (chyba się zgubił) wzioł go do domu karmił butelką i jakoś dzik przeżył stał się atrakcją gospodarstwa wycieczki dzieci z pobliskich wiosek odwiedzały go codziennie.
Znaleźli się tacy życzliwi co donieśli że gościu ma dzika którego ,,ukradł" z lasu.
Przyjechała straż leśna i pytają skąt ten dzik a mój wuja że kupił chcieli jakieś papiery na niego a on na to że gościu który mu sprzedawał tego dzika nie dał mu żadnych papierów puźniej chcieli adres tego sprzedawcy to wuja dał im gazete(fałna i flora) i powiedział że to któreś z tych ogłoszeń nie pamięta które niech sobie sami poszukają . no i strażnicy sę zmyli.
 
 
przemek89 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 146
Skąd: Koło / Lublin
Wysłany: 2010-03-11, 00:23   

bez przesady, nie powinno sie brac zwierząt z lasu, tym bardziej młodych saren ktore np matka zostawiła na skraju lasu w trawie, mimo ze wyglada na porzucona to tak na prawde została ona tam ukryta, wtedy kiedy matka sie posila. w żadnym wypadku nie mozna brac takich zwierzat z lasu.!!!!
_________________
biolog, moze przyszły student weterynarii
 
 
 
kamillo1395 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: Łódzkie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 494
Skąd: k. Łęczycy
Wysłany: 2010-03-11, 06:38   

czyja mowie odrazu ze z lasu...
tak pytam bo jedene gosciu z przeciwnej wsi od mojej mial taka..
a czy trzeba miec na nia zezwolenie???
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-11, 09:14   

Tą kwestię reguluje kilka praw
.
Prawo ochrony środowiska , prawo łowieckie i inne

podam fragmenty prawa łowieckiego

'Art. 2. Zwierzęta łowne w stanie wolnym, jako dobro ogólnonarodowe, stanowią własność Skarbu Państwa.


Art. 51. 1. Kto:

3) przetrzymuje zwierzynę bez odpowiedniego zezwolenia,

- podlega karze grzywny.
2. W przypadkach określonych w ust. 1 orzekanie następuje w trybie przepisów o postępowaniu w sprawach o wykroczenia.
 
 
Michał Prokopowicz 
kurek


Województwo: warmińsko-wazurskie
Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 133
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-03-11, 16:47   
   Nr Tel.: 517-507-603


Z tego co ja wiem to na daniele nie trzeba mniec pozwolenia. A przecież daniel a sarna to prawie to samo (no może nie do końca, ale taki daniel chyba ładniejszy nawet). :diabel::
_________________
(kurek)
Michał Prokopowicz
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=4576 - moja hodowla
 
 
 
kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 15 razy
Wiek: 55
Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 569
Wysłany: 2010-03-12, 13:08   
   Nr Tel.: 660803277


Daniel jako gatunek obcy w naszym środowisku jest dopuszczony do hodowli na podstawie stosownych zezwoleń. Sarna, jako gatunek rodzimy nie jest dopuszczona do hodowli, w sporadycznych przypadkach możliwe jest uzyskanie stosownego zezwolenia, jednak dotyczy to osobników nabytych z hodowli. Sarny znalezione czy złapane nie mogą być hodowane. Należy je zgłaszać odpowiednim służbom.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
 
 
Jacek


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 59
Wysłany: 2010-03-12, 13:50   

Jeleń europejski (Cervus elaphus), jeleń wschodni (Cervus nippon) i daniel (Dama dama)
Utrzymywane w zagrodach są zwierzętami hodowlanymi i podlegają wszelkim aktom prawnym jak pozostałe zwierzęta gospodarskie.
J.
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-03-12, 15:15   

No dobrze ale niedawno moja ciocia znalazła wycieńczoną sarne i zgłosila do koła łowieckiego i na policje i z żadnej tej instytucji nie pojawił sie ktoś by ja odebrac tylko radzcie sobie sami.Dobrze że powiedziałam im co maja podawać sarnie by ja wzmocnić i po 2 tygodniach sarna juz brykała ale jeszcze nie chciała opuścić lokum mimo otwartych drzwi.To znaczy,że jak do ukarania to pierwsi ale jak do pomocy to nie ma żadnego chetnego.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-25, 15:19   

Monia napisał/a:
.To znaczy,że jak do ukarania to pierwsi ale jak do pomocy to nie ma żadnego chetnego.

Masz racje , tak właśnie jest . Ja mam zaprzyjażnione azyle , bdzie moge ' podrzucać ' znalezione , ranne ptaki lub ssaki . Co prawda , juz sa na mnie żli , bo daje na nich namiary znajomym , ale co zrobic , gdy zwierzak potrzebuje pomocy . Takie azyle prowadzą zapaleńcy , miłośnicy . Za własne pieniądze najczęściej . We Wrocławiu można jeszcze uraczyć schronisko dla zwierząt . Jednak nie wszędzie jest taka możliwosć .
Najlepiej jak widzi sie ranne lub chore dzikie zwierzę , to zamknąć oczy :hmm:
Wtedy będzie to zgodne z prawem .
Od kilku lat walczymy o powstanie we Wrocławiu azylu dla dzikich zwierząt pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego . Im jesteśmy bliżej sukcesu , tym jesteśmy dalej. Krok do przodu , 2 do tyłu .
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-03-25, 20:08   

Z tego co sie dowiedziałam sarnie nie spieszy sie na wolność,pobryka i wraca spowrotem,ma małe problemy z tylna cześcia zadka trochę ja zarzuca.Niestety do azylu w przemyslu nie ma kto jej zawieść bo nie mają ani samochodu ani pieniedzy by kogoś wynająć.A z azylu napisali,że nie maja środków na przyjazd po zwierze a szkoda:(Może jak zrobi sie ciepło to troche sie pogrzeje na słoncu to wyzdrowiej i pójdzie do stada.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13