Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
opłatek dla zwierząt

czy powinno się dawać różowy opłatek zwierzaczkom ? jak sądzisz? zaznacz jedną odpowiedź
tak powinno się
43%
 43%  [ 10 ]
zdecydowanie nie
17%
 17%  [ 4 ]
przeciez mogą zachorować
0%
 0%  [ 0 ]
według mnie w małej ilości można dać
39%
 39%  [ 9 ]
Głosowań: 23
Wszystkich Głosów: 23

Autor Wiadomość
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-12-23, 19:22   opłatek dla zwierząt

co sądzicie na temat dzielenia się ze zwierzakami opłatkiem??? co sądzice o tym że ludzie mówią iż zwierzęta na to nie zasługują??? jakiemu zwierzakowi opłatek może zaszkodzić?? wyraź swoje opinie .



PS. można również wyrażać opinie w ankiecie , zapraszam serdecznie.
Ostatnio zmieniony przez Bażancia matula 2006-12-23, 19:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Nikon 
Dawny---> Plutek19



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Woźniki
Wysłany: 2006-12-23, 19:32   

Moim skromnym zdaniem trzeba śie dzielić ze zwierzetami opłatkiem, przeciez wiele z nich są naszymi przyjaciółmi, a inne służą nam we wszelaki sposób. Więc nalezy im się z naszej strony odrobina dobroci w tak szczególny dzien jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia. A jak ktoś jest dobry to 24 grudnia uslyszy jak nawet mówią. Z wyrazami szacunku plutek19
P. S. Jednym z wazniejszych argumentów za tym, aby dzielić sie z zwierzętami opłatkiem jest to, że jako pierwsze oddały pokłon Chrystusowi. :-D
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-12-23, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-12-24, 12:21   

u mnie opłatek dostaną konie, kur jest za dużo...
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-12-24, 13:20   

chodzi mi o psy , koty , nie o ptaki bo one czasem nie chcą jeść , ale naprzykład o koniach , bydle owcach itp. co o tym sądzicie???
 
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-24, 13:26   

Jak najbardziej jestem za. U mnie w domu na stole wigilijnym zawsze stoi koszyczek z siankiem, do którego, każdy wkłada po kawałku opłatka. Po wieczerzy idziemy do zwierząt, dostaja opłatek wszystkie, bydło, kozy, psy i kot dostają indywidualnie, natomiast świnki i drób symbolicznie kilka, ponieważ jest ich zbyt dużo.
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-12-24, 13:56   

plutek19 napisał/a:
Moim skromnym zdaniem trzeba śie dzielić ze zwierzetami opłatkiem, przeciez wiele z nich są naszymi przyjaciółmi, a inne służą nam we wszelaki sposób. Więc nalezy im się z naszej strony odrobina dobroci w tak szczególny dzien jakim jest Wigilia Bożego Narodzenia. A jak ktoś jest dobry to 24 grudnia uslyszy jak nawet mówią. Z wyrazami szacunku plutek19
P. S. Jednym z wazniejszych argumentów za tym, aby dzielić sie z zwierzętami opłatkiem jest to, że jako pierwsze oddały pokłon Chrystusowi. :-D



No pewnie, super. Plutek 19 , no pewnie-jeszcze może pozostałą część swojego życia spędziesz przy boku jakiegoś zwierzęcia. Ni eubliżając zwierzęciu.
Ludzie, rozumiem miłość każdego do tego co chowiemy, ale jednakże są granice i opłatek Boży jest dla ludzi :!: :!: :!:
A co plutek 19 dawałeś już opłatek kaczką , kurą , gęsią itp. , podejżewam ze nie to poco sie udzielasz. Wiem wiem nie masz pojęcie nic o ptakach więc się nie udzielaj w tematach dla ciebie nie pojetych .
Mi się wydaje że powinniśmy poodopiecznym urozmaicać karmę we wszelaki sposób (zboża, owoce itp.) jednakże z głową. Takie coś jest zbyteczne i niewiele się im przyda. Takie rzeczy to w bajkach :!:
_________________
www.aviornis.com.pl

My Fotolog > Zapraszam
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-24, 14:17   

Ice, o co prosiłem zanim wyrazisz swoja opinie pomyśl. To jest temat akurat na miejscu, to, co że nie, którzy interesują się drobiem tylko na talerzu, ale mogą darzyć sympatia inne zwierzęta. Opłatek dla zwierząt to tradycja, jeśli chcesz przykład dzielenia się ze zwierzętami opłatkiem, głęboko zakorzeniony w polskiej kulturze, to przeczytaj albo obejrzyj sobie „Chłopów”, lub porozmawiaj z kimś starszym to ci to wyjaśnij. A jeśli to Ci nie wystarczy to przypomnij sobie gdzie leżało, dzieciątko i jakie zwierzęta, były pierwsze i jaki przyszły oddać cześć Panu. Należy im się szacunek, są to nasi mniejsi bracia.
 
 
Nikon 
Dawny---> Plutek19



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Woźniki
Wysłany: 2006-12-24, 14:59   

Może interesuje się ptactwem na talerzu, jak pisze mój brat, ale nie do końca. Większym zainteresowaniem traktuje trochę inne ptactwo.
Kury są ładne i podobają mi się!!! Masz racje nie mam swojej hodowli, ale wystarczy mi Mateusza, bo po co nam dwie w jednym domu. Chcesz się dzielić opłatkiem tylko z ludźmi. Proszę bardzo, ale pamiętaj zwierzak cię nie zdradzi i nie wbije Ci nożu w plecy w chwili, w której się naj mniej spodziewasz. A w mojej wypowiedzi nie chodziło mi tylko o ptaki, ale o wszystkie zwierzęta. Więc Ice mam serdeczną prośbę przemyśl to, co napisałeś.
Ostatnio zmieniony przez Nikon 2006-12-24, 14:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-12-24, 15:45   

prosze o zachowanie swoich emocji , każdy może wyrażać swoją opinię , ale NIE WOLNO SOBIE UBLIŻAĆ ..



ICE otrzegam .... prosze już się nie kłócić plutek19 myśli inaczej , niż ice ale to nie powód do ubliżania sobioe , proponuję sie przeprosić i to tutaj . Później najwyżej moderator wam przesunie temat i wrzuci do kosza, prosze Was jesteśmy przyjaciołmi ... ok . mówmy juz na temat . Mówiłam że tu nie chodzi za bardzo o ptaki , ale może wy myślicie że własnie ptkom właśnie powinno się dawac opłatek???
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-24, 16:42   

A ja się zgodzę z Ice`m. Dla mnie to liczy się dobry byt i utrzymywanie ptaków. Karma urozmaicona codziennie a nie tylko raz w roku jak to co niektórzy robią, bo przypominają sobie podczas świąt że mają zwierz ęta czy ptaki.
"Chłopi"- chłopami, teraz mamy terażniejszość i jak dla mnie to w obecnych czasach jest...., no właśnie. Każdy inaczek podchodzi do tego, ja jednak mam inne spojrzenie. Ptaki ptakami i zostają na miejscu, przecierz do stołu się ich nie posadzi, a dzielenie opłatkiem z nimi to chyba przesada.
No ale cóż........, róbice co chcecie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-12-24, 19:12   

Ice i wanted,
Przecież to nie temat o karmieniu ptaków tylko o opłatku. W Polsce o ile wiem istnieja różne tradycje. BM, własnie o to pyta, a nie o karmę dla drobiu, więc mozna porozmawiać na temat różnych tradycji w przyjaznej atmosferze, prawda :-) ?
Miłych Świąt.
Maja
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2006-12-24, 21:06   

Majawn, powinnaś dostać Nagrodę Pokoju! :mrgreen:
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2006-12-24, 22:30   

Zgadzam się z Kami, Maju jesteś nominowana do pokojowej nagrody Nobla.

PS. Jest jeszcze jedna ciekawa tradycja związana z opłatkiem. W wigilie lub dzień przed myśliwi wychodzą w łowisko, i za noszą kawałki, opłatka dla zwierzyny. Zostawiają go w paśnikach i pod podsypami, niestety ta tradycja powoli zanika.
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2006-12-25, 11:50   

wspaniała tradycja, szkoda że zanika :-( ale cóż... długo myślałam o czym tu wam jeszcze napisać i powiem Wam że wymyśliłam wiele rzeczy ale tylko jedno się nadaje : pomyślcie nad tym : MOże to już nie sprawka myśliwych, i chodzi tu o opłatek może właśnie my zrobimy jakieś stoważyszenie, opłsatek dla zwierząt leśnych ??? proszę o opinię :mrgreen:
 
 
 
Nikon 
Dawny---> Plutek19



Województwo: wielkopolskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 14
Skąd: Woźniki
Wysłany: 2006-12-25, 17:35   

Fajn pomysł z tym "opsłatkiem" jestem na całego ZA!!! :-D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15