Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klucie Pomocy!
Autor Wiadomość
Pirania24 


Województwo: Pomorskie
Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-04, 13:22   Klucie Pomocy!

Witam rano okazało się że jedno jajko w inkubatorze jest delikatnie nakłute niestety nie słychać ani pukani kurczaka ani pisków?Nie wiem co mam teraz robić? Dwa kolejne nie są nakłute ale nie wiem czy je sprawdzać i pomagać czy nie?Dla czego mimo nakłucia jajka w inkubatorze jest cisza?Reszta jajek ma jeszcze tydzień do klucia i czy nie zaszkodzi im zwiększenie wilgotności?Co do tych 3 jajek to nie znałam terminu klucia bo jak je przywiozłam to okazało się że kwoka musiała je już wysiadywać.Pod kwoką zostały 3 jajka i już się wykluły pisklaki. Co robić? Proszę o pomoc.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-04, 14:13   

Weż nakłute jajko do ręki , przyłóż do ucha i delikatnie zastukaj paznokciem . Pisklak powinien odpowiedzieć .
Od momentu nakłucia , do wylęgu czasem trwa kilka minut , ale najczęściej doba i więcej . Jeśli jest tylko podniesiona skorupka , to nie odkopuj go , bo go zabijesz . Jak malec zrobi wielką dziurę , i nie daje rady wyjść , to można mu delikatnie pomóc .
Poczytaj inne tematy , Na ten temat jest już sporo postów .
 
 
Pirania24 


Województwo: Pomorskie
Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-04, 14:56   

Pisklak nie odpowiada:( Jest zrobiona mała dziurka i widać pod spodem błonkę nie przebitą.Zwiększyłam wilgotność mam nadzieję wystarczająco,wstawiłam drugie naczynie z wodą oraz mokrą szmatkę rozwiesiłam na bok inkubatora.Czy jeśli nie odpowiada to znaczy że nie żyje?
 
 
angela7575 


Województwo: lubelskie
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 12
Wysłany: 2010-06-04, 15:02   

ja jak jest podniesiona skorupka to odrywam podbity kawałek i jak kurczak jest żywy to po jakimś czasie robi dziurkę w błonce i wystawia dzióbek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-06-04, 19:09   

Nie szalej z wilgotnością , bo je potopisz .
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-06-07, 10:41   
   Skype: j.rogowski


W tym roku miałem twarde postanowienie: nie pomagam pisklętom w kluciu. Zdrowe się wylęgną. Chore i tak wcześniej czy później zdechną.
Przepiórki mnie znokautowały. 24 godziny po wybiciu się ostatniego pisklęcia wyjąłem pozostałe jaja z inkubatora żeby inkubator wyczyścić a jaja zakopać. No i po 3 godzinach w kubku wśród niewylęgniętych jaj wyskoczył jeden pisklak! Po prostu nokaut. Z tego kubka wyciągnąłem wszystkie jaja i sprawdziłem co w nich jest. Jeszcze jedno pisklę wyjąłem i biega z innymi normalnie wyklutymi.
Jednak nie zmieniłem zdania. Jeśli się samo nie potrafi wykluć to i z przeżyciem później będzie miało zbyt wiele problemów.
Chociaż jeden znamienity hodowca Serama twierdzi że KAŻDE pisklę warte jest bardzo uważnej opieki!
Cóż każdy sKURkowaniec ma swoje zdanie! To dobrze.
Pewnie też pomiędzy Zielononóżką a Serama jest kilka różnic :)
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
Ostatnio zmieniony przez Bruno 2010-06-07, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pirania24 


Województwo: Pomorskie
Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 8
Wysłany: 2010-06-07, 17:19   

Niestety zdecydowałam się pomóc pisklakowi wieczorem ale było już za późno. Więc nie będzie czubatek Wielbłądzich ;(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13