Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy te jaja nadają się jeszcze do inkubacji?
Autor Wiadomość
RAFI9666 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-07-08, 12:28   Czy te jaja nadają się jeszcze do inkubacji?

Dzień dobry,
inkubowałem jaja kurze sterownikami z serii RT-2 producent Tomar. Wczoraj otrzymałem sterownik z Lab-Techu ITA-03U, po porównaniu parametrów byłem w ogromnym szoku. RT pokazywał 50% wilgotności, ITA 30%. :x Z temperaturą było podobnie, ustawiona była na 37.7, według RT była prawidłowa, ITA pokazała 42oC. Niestety nie mogłem wcześniej wykryć tego błędu, ponieważ okazało się, że mam bardzo niedokładny termometr. :o

Bardzo proszę napiszcie, czy jaja nie nadają się już do inkubacji, zdjęcia poniżej. Jest to 17 dzień inkubacji, moim zdaniem chyba trochę za małe są te zarodki.
Dodam, iż z powodu zacięcia się tego pseudo termoregulatora (grzałka 150w, piszą, że pociągnie do 1000w :!: ) temperatura na kilka minut skoczyła mi do ok. 48oC, szybko wywietrzyłem.
Podsumowując urządzenia Tomar RT-2 nie nadają się do sterowania urządzeniami inkubatora, bardzo często się zacina, różnica temperatury rzędu 4oC, wilgotności 20% :!: , lub mam ogromnego pecha. 8)

http://img651.imageshack....4/zdjcie214.jpg
http://img706.imageshack..../zdjcie215x.jpg
http://img191.imageshack..../zdjcie216t.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/48/zdjcie217.jpg
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-07-08, 12:41   
   Skype: j.rogowski


Na żadnym ze zdjęć nie ma zarodków. Że też nie zrobiłem własnych! :sciana:
te jaja wyglądają na zupełnie niezalężone!
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
lukasz4511 


Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 63
Wysłany: 2010-07-08, 13:26   

Tak, te jaja nie mają zalążków sa czyste, mozesz je wyrzucić, lecz może rozbij 1 jajo i zobacz co tam w ogóle jest. Na 17 dzień to powinno byc już jakaś postawa pisklęcia a tam nic nie ma, na 99% są czyste, czyli nie były zalężone.
 
 
RAFI9666 


Województwo: Mazowieckie
Wiek: 34
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
Wysłany: 2010-07-08, 15:05   

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Jakie są wasze sprawdzone sposoby na zwiększenie wilgotności - nawilżacz, grzałka z wodą? Mój inkubator pomieści ok. 180 jaj kurzych. Tacki z wodą nie wchodzą w grę, wilgotność ledwo dochodzi do 50%.
Pozdrawiam
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2010-08-01, 18:50   

Rafi przyklej do ścianek inkubatora płatki kosmetyczne namoczone. Zwiększysz wilgotność. ;)
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
marekF 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 15
Wysłany: 2010-08-06, 19:01   

Bruno napisał/a:
Na żadnym ze zdjęć nie ma zarodków. Że też nie zrobiłem własnych! :sciana:
te jaja wyglądają na zupełnie niezalężone!

Nigdy nie przeswietlalem jaj, ale jak przeczytalem ten watek to przeswietlilem, I na 24 jaja wlozone do inkubatora, mam 14 jaj w ktorych plywa ciemna plama(zoltko?), 10 jaj w ktorych nic nie plywa przy obracaniu, jest ciemne widac tylko komore powietrzna. Jaja sa w inkubatorze od 22 lipca, czyli 14 dzien. W inym watku przeczytalem, ze jak cos plywa to zarodek. Inkubuje od 3 lat i nie przejmuje sie przeswietlaniem, albo sie wykluja albo nie, ale ktore z tych jaj ktore przeswietlilem sie wykluja?
Pozdrawiam
MarekF
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-08-06, 20:12   

Z tego co piszesz, to tam gdzie jest tylko ta ciemna plamka to są nie zapłodnione i można spokojnie wyrzucić.
Reszta powinna być dobra.
 
 
petrus12 
tylko natiralne lęgi


Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 165
Wysłany: 2010-08-07, 12:15   

Ja napiszę mój sposób, który sprawdza się czym późniejsza inkubacja. ja przykładam jajka do ucha i słucham czy coś bulka lub się przelewa, jeśli tak to w jajku niema pisklęcia, oczywiście przy delikatnym, acz szybkim potrząśnięciu jajka w górę i w dół. na ogół sprawdza się zawsze.
 
 
tp29 



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 614
Wysłany: 2010-08-07, 13:08   

Zgadzam się z Tobą, że to dobry sposób. Sam tak też robiłem. Ale to tylko w późniejszej inkubacji. Jakiś czas temu spróbowałem w ten sposób sprawdzić, ale gdzieś w połowie inkubacji. W jajku bulkało, więc wyrzuciłem, a tu okazało się ze zarodek jest. Od tamtego czasu nie sprawdzam w ten sposób. W tym roku spróbowałem z latarką. Sprawdza się w 100 %. Właśnie dziś sprawdzałem, po tygodniu inkubacji już wyraźnie widać było, które są zalężone, które nie. Na 18 jajek 4 były puste, więc nie ma sensu, żeby zajmowały miejsce innym jajkom. Niech lepiej wygrzewają te, które są faktycznie zalężone;)
 
 
Bruno 
REDAKCJA FORUM
Lubię to co piękne.



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 11 Sty 2009
Posty: 236
Wysłany: 2010-08-08, 10:00   
   Skype: j.rogowski


Prześwietlanie mocną latarką diodową w przypadku normalnych jaj (nie araukany, maranse i przepiórki) daje prawie 100% pewność. Otóż po tygodniu wiesz już które jaja wyjąć z inkubatora a które zostawić. Te wyjęte gotuję i skarmiam. Zupełnie nie widzę sensu trzymania potencjalnego źródła zakażenia z moimi przyszłymi championami :P
_________________
Serdecznie Pozdrawiam
Bruno
___________________________
Zielononóżka, KP Liliput, KP Wisienka, Cochin miniaturowy, Araukana.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12