Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
lecznica24.net
Autor Wiadomość
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-07-18, 20:12   lecznica24.net

Bardzo przydatna strona
http://lecznica24.net/

dla szukających weterynarza.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2010-07-19, 10:57   

:) a może by tak roższrzyć temat o ceny zabiegów.Niestety w telewizji zachęcają do opiekowania się porzuconymi zwierzętami i niestety można zrobić wielkie 8) .
Ja takie 8) zrobiłam w piątek gdy pod drzwi przyczołgał się młody kotek,śliczny ale niestety potrącony przez auto.Że była to wieczorowa pora udało mi się znaleść weta w Jastrzębiu który pracował do 19 ale zgodził się jeszcze poczekać te 30 min.Kotek miał połamane tylnie nogi i obrażenia wewnętrzne-sikał krwią.Weterynarz zaproponował leczenie ale ja nie rokowałam poprawy przy takich obrażeniach a o kosztach to mogłam tylko się domyślać. Zaproponowałam aby go uśpił.Była to moja pierwsza taka decyzja w życiu. ;( Za skrócenie kotkowi cierpień zapłaciłam 80 zł za zastrzyk.
Tak więc cieszę się,że temu kotkowi skróciłam cierpienie a z drugiej strony jest to spory wydatek na obce mi stworzenie. Wiadomo swoim pupilom koszty się nie liczy. :?
_________________
Jolek
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-07-20, 04:42   

Tak jest niestety , że niebotyczne rachunki za ratowanie znalezionego zwierzaka , płaci znalazca :hmm: Choc zasadniczo zwierzak znaleziony , jeśli na czip lub adresatkę jest zwierzęciem " pańskim " i można domagać się zwrotu kosztów od właściciela .
Jesli nie wiadomo do kogo zwierzę należy , to podlega opiece Gminy . Tak mówi ustawa .
Dzikie zwierzęta również .
Jednak prawo sobie , a życie sobie . Żaden weterynarz nie będzie leczył za darmo , czekając że mu Gmina za usługę zapłaci .
Zaniesienie zwierzaka do schroniska , zwłaszcza chorego lub nie potrafiącego samodzielnie jeść , równa się wyrokowi śmierci .

W związku z tym , są fora , które zajmują się pomocą dla takich zwierzaków
Miau dla kotów i dogomania dla psów . Sa też fora pomocy dla świnek morskich , króliczków , szczurków itd

Jeśli z jakiegoś powodu jesteśmy zmuszeni pomóc nie swojemu zwierzakowi , a nie stać nas na leczenie lub nawet utrzymanie zwierzaka , można napisać na takim forum . Opisać sytuację , wstawić zdjęcia biedaka , i w tytule napisać , że potrzebne są pieniądze na leczenie , lub DT - dom tymczasowy .
Ludzie z całej Polski i z zagranicy kontaktują się tam i jest ogromna szansa , że zwrócą nam choć część kosztów .


Ja ostatnio opiekowałam sie 13 maleńkimi kociakami . Ogromne koszty ich utrzymania - specjalne mleko i odżywki , a także leczenie , było finansowane przez osoby zupełnie mi obce . Mimo tego i tak 300 zł dopłaciłam .Od wielu lat pomagam zwierzakom . To drogie zajęcie . Jednak dzięki pomocy innych , jest możliwe uratowanie wielu bezbronnych istot .
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2010-07-20, 04:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12